İstanbul'da eşinden boşanmak isteyen kadına enişteden inanılmaz tuzak: Boşanırsan bunları yayınlarım

İstanbul Sarıyer'de yaşayan D.K., eşi ile anlaşamadığı için boşanma kararı aldı. Kadının akrabaları araya girip bunu engellemeye çalışsa da D.K., kararında ısrarlıydı. D.K'ya bir gün eniştesinden kargo geldi. Kargoda, D.K.'ya benzeyen müstehcen kadın fotoğrafları vardı. Enişte, 'Eşinden ayrılırsan, fotoğrafları sosyal medyaya yüklerim' diyerek tehdit etti. Bunun üzerine harekete geçen D.K., soluğu savcılıkta aldı ve şikayetçi oldu. Genç kadın savcılığa başvurarak şikâyetçi olunca şantajcı enişte hakkında 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Yayınlanma Tarihi: 14.11.2020 19:49
Değiştirme Tarihi: 14.11.2020 19:49
İstanbul'da eşinden boşanmak isteyen kadına enişteden inanılmaz tuzak: Boşanırsan bunları yayınlarım

Sabah gazetesinde yer alan habere göre, eşi ile anlaşamayan D.K., eşinden ayrılacağını belirtip, ailesine durumu anlattı ve kendisine destek olmalarını istedi. Aile fertleri, D.K. ile aynı düşünmüyordu ve bu kararı desteklemediler. 

D.K., ablasının eşi olan E.D., tarafından eşinden ayrılırsa şantaja maruz kalacağını öğrenince şoke oldu. Enişte E.D., genç kadını evine çağırarak 'Bu adama bak, bu adam zavallı. Bakmazsan senin resimlerin elimde seni her yerde rezil ederim' şeklinde konuşarak şantaj yapmaya başladı.

D.K., 'Benim böyle fotoğraflarım yok' diyerek evden çıkıp gitti. Ancak enişte E.D., D.K.'ya benzeyen bir kadının müstehcen fotoğraflarını bir hafta sonra kargo ile yolladı. 

Şantaja uğradığını anlayan D.K., karakola gidip eniştesi hakkında şikayette bulundu. Şikâyet üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından şüpheli E.D., hakkında soruşturma başlattı. Savcılık yürütülen soruşturma kapsamında E.D.'nin genç kadının evine boş kargo poşeti içerisinde kendisine benzeyen bir kadına ait fotoğrafların eniştesi tarafından gönderildiğini tespit etti. Savcılık yürütülen soruşturma sonunda E.D., hakkında 'Şantaj' suçu kapsamında 3 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenledi. Şüpheli ilerleyen günlerde Asliye Ceza Mahkemesinden hâkim karşısına çıkacak. (SABAH)