İstanbul'da cami avlusunda Covid aşısı yapılıyor

İstanbul Bahçelievler'de bulunan Şirinevler Ulu Camii'nin avlusuna 65 yaş üstü vatandaşların Kovid-19 aşısı olması için çadır kuruldu.

Yayınlanma Tarihi: 13.03.2021 17:09
Değiştirme Tarihi: 13.03.2021 17:09
İstanbul'da cami avlusunda Covid aşısı yapılıyor

Namaz çıkışı yaşlılar, kimlik kontrolünden sonra aşılandı. Mobil uygulamayla, aşı yaptırma yaşı gelip de hastaneye gidemeyenlere ulaşılması hedefleniyor. İğneden korktuğu için bugüne kadar aşı olmadığını söyleyen 73 yaşındaki Yusuf Gültekin Güllüce, "Camiden çıkınca kalabalığı gördüm, biraz cesaretlendim. Buraya gelmeseler aşı olmayacaktım" dedi.Çeşitli nedenlerden dolayı aşı yaptırmak için hastanelere gidemeyen 65 yaş üstü vatandaşlar için Bahçelievler Belediyesi ve İlçe Sağlık Müdürlüğü iş birliğiyle Bahçelievler'de bulunan Şirinevler Ulu Camii'nin avlusuna Kovid-19 aşı uygulama noktası kuruldu.

Cuma namazından çıkan yaşlılar, kimlik bilgilerini vererek tek tek aşılandı. Ayrıca, aşı korkusu olan kişilere de yetkililer tarafından bilgilendirme yapıldı. Uygulamayla daha çok insana ulaşılması amaçlanıyor. 65 yaş üstü vatandaşlar uygulamadan memnun olduklarını söyleyerek, aşı sırasına girdi.