İstanbul'da bu hafta hava nasıl olacak? İşte 16 aralık yurtta hava durumu bilgisi

İstanbul'da bu hafta hava nasıl olacak? İşte 16 aralık yurtta hava durumu bilgisi
Yayınlanma Tarihi: 16.12.2019 10:21 | Değiştirme Tarihi: 16.12.2019 10:21

İstanbul'da bu hafta hava nasıl olacak sorusunun yanıtı, evden çıkmadan birçok vatandaşın sorguladığı konular arasında yer alıyor. Hafta sonu etkili olan sağanak yağış sonrası yeni hafta ile İstanbul'da hava durumu 3 güneşli olacak. İşte 16 aralık yurtta hava durumu bilgisi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan hava durumu raporuna göre, yeni haftada yurt genelinde yağış az olacağı belirtilirken sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Ülkemizde bu hafta gece va sabah saatlerinde yer yer sis etkili olacak.

Yurdun batısında bahar havası yaşanıyor. Marmara ve Ege'de bu hafta sıcaklıklar 20 dereceler seviyesine kadar çıkacak. İç kesimlerde ise sıcaklıklar hafta ortasında biraz artarken doğuda etkili olan soğuklar devam edecek. Gece sıcaklık sıfırın altında olacağı tahmin ediliyor. Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarının bugün yağmur ve sağanak yağışlı hava etkili olacağı belirtildi.

İSTANBUL HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

Marmara Bölgesi'nde Aralık ayının ortasına gelinmesine rağmen beklenen kış bir türlü gelmedi. Sıcaklıklar bugünden itibaren mevsim normallerinin 1 ila 3 derece üzerinde seyredecek. Sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Aralık ayında ikinci baharı yaşayan İstanbul'da ise hava durumu 3 gün boyunca güneşli olacak. Yeni haftanın ilk gününde İstanbul'da gündüz hissedilen sıcaklığın 15 derece olacağı tahmin edilirken hava durumu çoüunlukla güneşli olacak. Rüzgar bugün saatte 8 km hızla esmesi bekleniyor. Gece ise İstanbul'da hava sert düşüş gösterecek ve sıcaklık 6 dereceye kadar gerileyecek.

17 Kasım Salı günü İstanbul hava durumunun çoğunlukla güneşli olacağı belirtilirken hissedilen sıcaklık 17 derece olacak.

18 Kasım Çarşamba günü de güneşli havanın devam edeceği İstanbul'da sıcaklık 16 derece olacak. Rüzgar ise saatte 9 km hızla güney batı yönünden esecek. İstanbul'da gündüzleri hava ısınırken gece ise hava soğuyacak.

YURTTA HAVA DURUMU

Yurdun hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmezken ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Bugün Orta ve Doğu Karadeniz'in kıyı illerinde yağmur ve sağanak yağışın etkili olacağı tahmin ediliyor. Öte yandan yurt genelinde gece ve sabah saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi etkili olacak.