İstanbul'da alışverişten dönen kadına feci saldırı: O anlar kamerada

İstanbul Maltepe'de marketten alışveriş yapan 48 yaşındaki Hatice Türkoğlu, akşam saatlerinde evine dönerken tanımadığı bir kişinin saldırısına uğradı. Saldırının etkisiyle yere kapaklanan kadın yaralandı. 

Yayınlanma Tarihi: 27.11.2020 14:43
Değiştirme Tarihi: 27.11.2020 14:43

Çevrediklerin yardımıyla kurtulan kadın, ambulansla hastaneye götürüldü. Darp raporu alan Türkoğlu, önce karakola ardından da Savcılığa giderek bu kişi hakkında şikayetçi oldu. 

Yaşadığı şoku DHA'ya anlatan Hatice Türkoğlu, "Marketten eve gidiyordum, hiç tanımadığım arkamdan bana saldırdı. Yani insanlar tutmazsa beni öldürebilirdi. Hiç tanımadığım bir insan evimin yakınında bana saldırdı. Arkadan sessizce yaklaşmış bana saldırmış. Hiç haberim yok, tanımıyorum. hiç görmedim. Ve beni yerlere vurdu. Sonra insanlar araya girdi. Belki beni öldürebilirdi. Bir şeyler mırıldanıyordu ama sesini alamadım. O anda şoktaydım. Şok geçiriyordum. Böyle bir şey beklemiyordum. Güvenli diye düşünüyordum yolları. Sonrasında kaçtı herhalde. Bilmiyorum. Oradan insanlar aldı kenara götürdü. Çok korkuyorum. Bu gece ilaçla uyudum." dedi.

Sonrasında çağrı üzerine olay yerine polisin geldiğini, ambulans ile hastaneye götürüldüğünü ve darp raporu aldığını söyleyen Hatice Türkoğlu, rapor aldıktan sonra Küçükyalı emniyetine gittiğini, ardından da savcılığa gelerek suç duyurusunda bulunduğunu kaydetti.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Hatice Türkoğlu'nun şikayeti üzerine İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından saldırgan hakkında soruşturma başlatıldı.