İstanbul Boğazı'nda balıkçıların ağına takılan mayın büyük paniğe yol açtı

İstanbul Boğazı'nda Rumeli Feneri açıklarında balık tutmaya çıkan balıkçılar büyük bir şok yaşadı. Denize ağlarını atan balıkçıların ağına mayın takıldı. Balık yerine mayın tutan balıkçılar korku dolu anlar yaşadı.

Yayınlanma Tarihi: 26.10.2020 09:55
Değiştirme Tarihi: 26.10.2020 10:19
İstanbul Boğazı'nda balıkçıların ağına takılan mayın büyük paniğe yol açtı

İstanbul Boğazı'nda balıkçıların ağına takılan mayın büyük paniğe yol açtı. Osmanlı Dönemi'nden kalma ve patlamamış olduğu düşünülen mayın balıkçıları korkuttu. Ardından limana yanaşan teknenin yanına ihbar üzerine polis ve sahil güvenlik ekipleri geldi. İlk incelemelere göre mayının Osmanlı döneminden kaldığı ihtimali üzerinde duruluyor.

'ŞU AN TEHLİKE DEVAM EDİYOR'

Ağlarına mayın takılan balıkçı Taha Deniz, “Sabah Rumeli Feneri'nden açıldık. İstisna bir durum gerçekleşti. Ağımızda bir ağırlık vardı. Mayın olduğunu bilmiyorduk. Tekneye almış bulunduk. Mayın olduğunu sonradan fark ettik. Sahil güvenlik ekiplerine haber verdik. Bomba ekipleri gelecek. Patlayacak mı artık bakacaklar. Şu an tehlike devam ediyor. İşin doğrusu korktuk. Hep beraber uzaklaştık mayından ama ne kadar uzaklaşabilirsin ki, teknenin içindeyiz” dedi.

'BALIK YERİNE MAYIN ÇIKTI'

Mayını bulduklarında korktuklarını belirten balıkçı Uğur Topal da, “Sabah ağları attığımızda balık yerine mayın çıktı. İki saat yol geldik o korkuyla birlikte” diye konuştu.

İHA