İstanbul Avcılar'da hayrete düşüren görüntü: Banklar dezenfekte edilir edilmez geçip oturdular

Koronavirüse salgınına karşı önlemlerini alan şehirlerin başında İstanbul yer alıyor. 15 milyondan fazla kişinin yaşadığı mega kentte, uyarılara rağmen park ve bahçelere gidip, toplu kullanım alanlarında bulunan vatandaşlar göze çarpıyor. Avcılar'da, İBB ekiplerinin dezenfekte çalışmasının hemen sonrasında, ıslak yerleri gazeteyle temizleyip oturan kişiler herkesi şoka uğrattı. 

Yayınlanma Tarihi: 31.03.2020 11:30
Değiştirme Tarihi: 31.03.2020 11:30
İstanbul Avcılar'da hayrete düşüren görüntü: Banklar dezenfekte edilir edilmez geçip oturdular

AVCILAR'da  koronavirüs salgınının yayılmaması amacıyla ‘Evde kal’ çağrıları yapılmasına rağmen bir kaç kişi İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ekiplerinin dezenfekte yaptığı parkta, çalışma biter bitmez gazete kağıdıyla kuruttukları banklarda oturmaya devam ettiler. 

Haber ile ilgili metin girin!.

İBB ekipleri koronavirüse karşı meydan, durak, alt geçit, park, cadde, bulvarları dezenfekte ediyor. Avcılar, Emekliler Parkı’nda da dezenfekte çalışmaları yapıldı. Buradaki bank ve masalar etrafında oturaranlar görevlilerin ellerindeki hortumlarla bölgeyi yıkayacağını görünce kısa sürede buradan uzaklaştı. Görevliler hortumla dezenfekte çalışmalarını tamamlayarak uzaklaşırken kısa süre sonra tekrar gelenler, bankları gazete kağıdıyla kurutarak oturmaya devam ettiler.

DÜNYA GENELİNDE KORONAVİRÜSTEN ÖLEN KİŞİ SAYISI

Dünya'da koronavirüs kabusu sürmeye devam ediyor. ABD'deki Johns Hopkins Ünivesitesi'nin verilerine göre dünya genelinde koronavirüs vaka sayısı 786 bin 228'e, can kaybı 37 bin 820'ye yükseldi. İşte son veriler.ABD, 164 bin 603 vaka ile şu ana kadar en çok COVİD-19 vakasının görüldüğü ülke oldu.

En fazla can kaybının meydana geldiği ülke ise 11 bin 591 kişi ile İtalya.

İspanya'daki can kayıpları da 7 bin 716'ya yükseldi.

Fransa'daki ölü sayısı da 3 binin üzerine çıktı.

Türkiye'de koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenler dün 37 artarak toplam can kaybı 168'e yükseldi.