İstanbul'a kar yağacak mı? Ünlü meteoroloji editörü Bünyamin Sürmeli yanıtladı

İstanbul'a kar yağacak mı? İstanbul'a kar ne zaman yağacak? Milyonlarca kişinin yaşadığı megakent İstanbul'da en çok merak edilen konulardan birisi de bu. Beklenen yağışların başlamaması ve barajlardaki doluluk oranının tehlikeli seviyede bulunması, birçok kişi endişelendiriyor. Ünlü meteoroloji editörü Bünyamin Sürmeli ise İstanbul'daki tehlikeye ilişkin açıklama yaptı ve İstanbul'a kar yağacak mı sorusunu cevaplandırdı. Peki İstanbul'da kar yağışı olacak mı? İşte Bünyamin Sürmeli'nin açıklamaları...

Yayınlanma Tarihi: 06.01.2021 10:22
Değiştirme Tarihi: 06.01.2021 10:22
İstanbul'a kar yağacak mı? Ünlü meteoroloji editörü Bünyamin Sürmeli yanıtladı

İstanbul'da kar yağışı ve özellikle de yağmur yağışı olacak mı? sorusu çok kişinin merak ettiği bir konu. İstanbul'daki duruma ilişkin açıklama yapan Bünyamin Sürmeli, İstanbul'da 15 Ocak tarihi itibariyle soğuk hava dalgalarının göründüğünü ancak kar yağışı ihtimalinin yüzde 35'lerin üzerine çıkmadığını ifade etti.  

İşte CNN Türk Meteoroloji editörü Bünyamin Sürmeli'nin açıklamaları:

Bizim ihtiyacımız olan bu dönemde ağır ağır yağan yağmur, sürekliliği olan yağmur ve kar yağışı... İşte onlardan bir tanesini Güney Ege, Batı Akdeniz bugün yaşıyor, cumartesi günü de Marmara muhtemelen yağış olacak.

Ayın 15'inden sonra, Ocak ayının ikinci yarısından sonra soğuk dalgalar görünüyor ama dün ve önceki günkü verilere göre kar ihtimali biraz daha zayıfa düşmüş durumda... Kar olasılığı yüzde 35'lerin üzerine çıkamadı, kar ihtimali yüzde 50'yi bile bulamadı.