İstanbul'a kar ne zaman yağacak? Meteoroloji tarih verdi...

İstanbul'a kar ne zaman yağacak sorusunun yanıtını merak eden yüz binlerce vatandaş, meteorolojiden gelen detaylı açıklamaları takip ediyor. Bu hafta sonundan itibaren tam 1 hafta boyunca İstanbul'da etkili olacak olan kar yağışı için uyarılar gelmeye devam ediyor. Peki, İstanbul'a kar ne zaman yağacak? İşte Meteorolojinin verdiği tarih.

Yayınlanma Tarihi: 10.02.2021 10:33
Değiştirme Tarihi: 10.02.2021 10:33
İstanbul'a kar ne zaman yağacak? Meteoroloji tarih verdi...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamalara göre İstanbul'da önümüzdeki hafta sonundan itibaren yoğun bir kar yağışı bekleniyor. Kent genelini etkisi altına alacak olan kar yağışı öncesinde vatandaşlara uyarılarda bulunuldu. Peki, İstanbul'a kar ne zaman yağacak? İşte Meteorolojinin verdiği tarih.

İSTANBUL'A KAR NE ZAMAN YAĞACAK?

Meteoroloji'nin 5 günlük hava durumu raporunda ise 14 Şubat pazar günü birçok kentte kar yağışı bekleniyor. Hava sıcaklıklarının cuma gününden itibaren düşmesi ve İstanbul dahil çok sayıda kentte kar yağışları görülmesi bekleniyor.

Meteoroloji'nin 'Orta ve uzun vadeli' tahmin haritasında göre İstanbul'a 14 Şubat pazar günü kar yağışı geri dönüyor. Kar yağışının İstanbul ile birlikte Marmara'nın tamamı ile İç Anadolu Bölgesi'nde de etkili olacak.

Meteoroloji'den yapılan açıklamada "Hava sıcaklıklarının Cuma gününe kadar mevsim normallerinin 6 ila 12 derece üzerinde seyredeceği, Cuma günü kuzeybatı kesimlerden başlayarak hafta sonunda kuzey, iç ve batı kesimlerde mevsim normalleri civarına, yer yer altına düşeceği tahmin ediliyor" denildi.