İstanbul'a kar ne zaman yağacak? Meteoroloji'den kar yağışı açıklaması...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan kar yağışı açıklaması sonrasında, 'İstanbul'a kar ne zaman yağacak?' açıklaması vatandaşlar tarafından sorgulanmaya başladı. Hafta ortasından itibaren tüm yurtta düşüşe geçecek sıcaklıklarla birlikte birçok ilde kar yağışı görülecek. Peki, İstanbul'a kar ne zaman yağacak? İşte Meteoroloji'den yapılan o açıklama.

Yayınlanma Tarihi: 11.01.2021 12:06
Değiştirme Tarihi: 11.01.2021 12:06
İstanbul'a kar ne zaman yağacak? Meteoroloji'den kar yağışı açıklaması...

İstanbul'a kar ne zaman yağacak? Sorusunun yanıtını merak eden vatandaşlar, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaları yakından takip ediyor. Hafta ortasında ülke genelinde düşecek hava sıcaklıkları sonrasında İstanbul ve Ankara için kar yağışı uyarısı yapıldı. Meteoroloji tarafından yayınlanan haritada 15 Ocak Cuma günü İstanbul’da karla karışık yağmur bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan duyuruda, hafta ortasında 13 Ocak Çarşamba günü itibarıyle bölgemizin batısından başlayarak hava sıcaklıklarının hızla düşerek mevsim normalleri civarına ineceğinin tahmin edildiği belirtildi. Duyuruda 10 Ocak Pazar gününden itibaren bölgede yağmur ve sağanak yağış şeklinde görülecek yağışların, Çarşamba gününden itibaren yurdumuza Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı sistemin bölgeyi de etkileyeceği ve iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde görüleceği ifade edildi.

İSTANBUL’DA ETKİLİ OLAN YAĞIŞLAR GÜNLERCE SÜRECEK

Hafta ortasından itibaren tüm yurtta düşüşe geçecek sıcaklıklarla birlikte birçok ilde kar yağışı görülecek.. Hafta ortasından itibaren sıcaklıklar hızla düşmeye başlayacak. İstanbul’da sağanak yağışlar önümüzdeki hafta sonuna kadar etkili olmaya devam edecek. 

İSTANBUL VE ANKARA'DA KAR

14 Ocak Perşembe günü Ankara'da kar yağış beklenirken Meteoroloji tarafından yayınlanan haritada 15 Ocak Cuma günü İstanbul’da karla karışık yağmur bekleniyor.