İstanbul'a kar ne zaman yağacak? İşte MGM'den yapılan kar yağışı açıklaması

İstanbul'a kar ne zaman yağacak sorusunun yanıtını merak eden yüz binlerce vatandaş, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama sonrası internet üzerinden araştırmalarını yapmaya başladı. Cuma gününden itibaren mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığı tam 10 derece düşecek. Peki, İstanbul'a kar ne zaman yağacak? İşte MGM'den yapılan kar yağışı açıklaması.

Yayınlanma Tarihi: 09.02.2021 10:16
Değiştirme Tarihi: 09.02.2021 10:16
İstanbul'a kar ne zaman yağacak? İşte MGM'den yapılan kar yağışı açıklaması

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan İstanbul hava durumuyla ilgili açıklama sonrasında, İstanbul'da ikamet eden birçok vatandaş, kar yağışının ne zaman olacağını sorgulamaya başladı. Bu hafta cuma gününden itibaren tam 10 derece birden düşecek olan hava sıcaklıklarının beraberinde kar yağışını getireceği düşünülüyor. Peki, İstanbul'a kar ne zaman yağacak? İşte MGM'den yapılan kar yağışı açıklaması.

İSTANBUL'A KAR NE ZAMAN YAĞACAK?

Meteoroloji'nin son dakika hava durumu raporuna göre mevsim normallerinin üzerinde giden sıcaklıklar cuma gününden itibaren 10 derece düşecek. Yurt genelinde büyük oranda etkili olacak soğuk havanın kar yağışını da beraberinde getireceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji'nin 'Orta ve uzun vadeli' tahmin haritasında göre İstanbul'a 14 Şubat pazar günü kar yağışı geri dönüyor. Kar yağışının İstanbul ile birlikte Marmara'nın tamamı ile İç Anadolu Bölgesi'nde de etkili olacak.

Meteoroloji'den yapılan açıklamada "Hava sıcaklıklarının Cuma gününe kadar mevsim normallerinin 6 ila 12 derece üzerinde seyredeceği, Cuma günü kuzeybatı kesimlerden başlayarak hafta sonunda kuzey, iç ve batı kesimlerde mevsim normalleri civarına, yer yer altına düşeceği tahmin ediliyor" denildi.