İstanbul'a kar ne zaman yağacak? İşte kar yağışının yoğun olarak görüleceği ilçeler

İstanbul'a kar ne zaman yağacak sorusunun yanıtını merak eden binlerce vatandaş, Meteoroloji'den gelecek olan bilgileri araştırmaya devam ediyor. İstanbul'da bugün itibariyle karla karışık yağmur şeklinde başlayacak olan yağışların pazar gününe kadar süreceği belirtildi. Peki, İstanbul'a kar ne zaman yağacak? İşte kar yağışının yoğun olarak görüleceği ilçeler.

Yayınlanma Tarihi: 14.01.2021 10:20
Değiştirme Tarihi: 14.01.2021 10:20
İstanbul'a kar ne zaman yağacak? İşte kar yağışının yoğun olarak görüleceği ilçeler

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından gelen son dakika bilgileri sonrası, İstanbul'a ilk kar tanesinin ne zaman düşeceği merak ediliyor. Bugün itibariyle başlaması planlanan kar yağışının, pazar gününe kadar sürmesi bekleniyor. Peki, İstanbul'a kar ne zaman yağacak? İşte kar yağışının yoğun olarak görüleceği ilçeler.

İSTANBUL'A KAR NE ZAMAN YAĞACAK? 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün paylaştığı verilere göre İstanbul'da bugün aralıklı yağmurlu yüksekleri karla karışık yağmurlu olarak gösteriliyor. Asıl kar yağışının ise 15 Ocak Cuma günü yapması öngörülüyor.

İŞTE İSTANBUL'DA KAR YAĞACAK İLÇELER 

CNN TÜRK Meteoroloji Editörü Bünyamin Sürmeli, cuma gününe kadar sıcaklıkların 15-16 derece düşeceğini belirterek, Avcılar, Beylikdüzü, Esenler, Başaksehir ilçelerinde kar yağısının görülebileceğini söyledi. Sürmeli, kar yağışının Marmara Bölgesi'nin genelinde, İç Ege ve Batı Karadeniz'de gerçekleşeceğini kaydetti.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, İstanbul için yayınladığı 5 günlük hava durumu tahmininde bir güncellemeye gitti. Buna göre, cuma ve cumartesi günü İstanbul'da kar yağışı bekleniyor. Yağışların Pazar ve Pazartesi günü de aralıklı olarak sürmesi bekleniyor.