İşsizlik maaşı ve kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? Bakan tarih verdi...

İşsizlik maaşı ve kısa çalışma ödeneğinin ne zaman yatacağını merak eden vatandaşlar, internet üzerinden araştırmalarını sürdürmeye devam ediyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı açıklamayla birlikte işsizlik maaşı ve kısa çalışma ödeneğinin yatırılacağı tarihi açıkladı. Peki, işsizlik maaşı ve kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak?

Yayınlanma Tarihi: 30.12.2020 10:49
Değiştirme Tarihi: 30.12.2020 10:49
İşsizlik maaşı ve kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? Bakan tarih verdi...

Koronavirüs pandemisi nedeniyle iş yerlerini kapatan birçok kişi, işsizlik maaşı ve kısa çalışma ödeneğinden gelen gelirlerle hayatına devam ediyor. Yılbaşının yaklaşmasıyla birlikte vatandaşlar işsizlik maaşı ve kısa çalışma ödeneğinin yatacağı tarihi internet üzerinden sorgulamaya başladı. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklama sonrası, aralık ayı işsizlik maaşı ve kısa çalışma ödeneğinin yatacağı tarih belli oldu. Peki, işsizlik maaşı ve kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak?

İŞSİZLİK MAAŞI VE KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ NE ZAMAN YATACAK?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Aralık ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödemelerinin 5 Ocak’ta hesaplara yatırılacağını duyurdu.

KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ İÇİN SON BAŞVURU NE ZAMAN?

Bakan Selçuk, 23 Aralık tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile koronavirüs nedeniyle zorlayıcı sebep kaynaklı kısa çalışma uygulaması kapsamında, 1 Aralık 2020 tarihi itibarıyla tekrar başlayan yeni başvuruların son başvuru tarihinin 31 Ocak 2021’e kadar uzatıldığını hatırlattı.

“Aralık Ayına İlişkin Ödemeler 5 Ocak 2021 Tarihinde Yapılacak”

Ödemelerin banka hesaplarına yatırılacağını, IBAN bilgileri bulunmayan vatandaşlara da PTT üzerinden ödeme yapılacağını hatırlatan Selçuk, “İşsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemeleri 5 Ocak 2021 tarihinde hesaplara yatıracağız” açıklamasını yaptı.