Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
En kanlı gecede 50’den fazla ölü

En kanlı gecede 50’den fazla ölü

İsrail’in boşaltılmasını istediği Gazze’nin kuzeyinden yüz bine yakın kişi kaçarken Tuffah bölgesinde Hamas’ın polis şefi Teysir el Beth’in vurulan evinde en az 18 kişi yaşamını yitirdi

14.07.2014 04:21

İsrail’in Gazze’den atılan roketleri sebep göstererek başlattığı “Koruyucu Uçurum” askeri operasyonu altıncı gününe girerken 166 Filistinliyi öldürdü. Cumartesiyi pazara bağlayan gece Gazze’nin üzerine düşen bombalar en az 50 kişinin hayatını sonlandırdı. AFP haber ajansı ölenlerin sayısını Filistin sağlık Bakanlığı’na dayanarak 56 olarak verdi. Böylelikle hava ve denizden saldırıların en çok can aldığı gün cumartesi oldu. Gazze’nin kuzeyindeki Cebaliye’de 14 yaşındaki bir çocuk, Maghazi mülteci kampında bir kadın, Beyt Hanun’da bir adam İsrail’in roketlerinin kurbanı oldu.

‘Evinizi boşaltın’ bildirisiGazze’nin kuzeyindeki evlere yapılan aramalarda bölgenin bombalanacağı söylenerek Filistinlilerin evlerini terk etmeleri istendi. Apar topar evlerini terk eden Filistinlilerden bazıları Birlemiş Milletler’in okullarına sığındı. 100 binden fazla insanın yaşadığı bölgede pazar Sabah saatlerinde uçaklardan atılan bildirilerde “İsrail ordusu, topraklarına yönelik roketlerin atıldığı bölgelerdeki  ‘terör unsurları’ ve ona ait altyapıları vurmak için şiddetli bir hava saldırısı  düzenleyecektir. Güvenliğiniz için evlerinizi boşaltmalı ve Cebaliye’nin güneyine gitmelisiniz” ifadeleri yer aldı. Cesetlerin parçası bile bulunamıyorCumartesi gecesi Gazze’ye düzenlenen hava saldırılarından en ölümcülü gece yarısına dakikalar kala Gaza City’nin doğusundaki Tuffah mahallesinde gerçekleşti. Hamas polis şefi Teysir el Beth’in evinin hedefleyen saldırıda 18 kişi öldü. Evi ve yandaki camiyi dümdüz eden saldırıdan ölen kişilerin beşinin cesedi dahi bulunamadı.
Yorumlar | 0
üye profil