Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
İsrail'de ilk sivil can kaybı

İsrail'de ilk sivil can kaybı

İsrail’de bir sivilin Gazze Şeridi’nden atılan roket sonucu öldüğü bildirildi. Bununla bölgede bir haftadan fazladır devam eden çatışmalar sonucu İsrail’de ilk can kaybı yaşandı.

15.07.2014 20:49

İsrail’de bir sivilin Gazze Şeridi’nden atılan roket sonucu öldüğü bildirildi. Bununla bölgede bir haftadan fazladır devam eden çatışmalar sonucu İsrail’de ilk can kaybı yaşandı.İsrail ordusu, Gazze’den atılan bir roket sonucu bir sivilin öldüğünü açıkladı. Gazze’nin kontrolünü elinde bulunduran Hamas, bölgeye düşen kısa menzilli füzenin atılmasını üstlendi. İsrail’in ise Gazze’ye yaptığı 8 günlük saldırılar sonucu ölen Filistinli sayısı ile 190’ı geçti.

Netanyahu: "Saldırıların şiddeti artacak"Öte yandan İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu, Gazze Şeridi’ne yapılan bir haftayı geçen saldırıları daha da şiddetlendireceklerini söyledi. Netanyahu bu açıklamayı, Hamas’ın Mısır’ın ateşkes önerisine kabul etmeyerek, roket atmaya devam etmesi üzerine yaptı. Netanyahu, yayınlanan bir konuşmasında, “Bunu diplomatik yolla çözmek isterdik. Mısır’ın önerdiği ateşkesi da bunun için kabul etmiştik. Ancak Hamas bize başka seçim bırakmadı. Sadece ona (Hamas) karşı yapacağımız saldırıları şiddetlendirmek kalıyor.” dedi.
Yorumlar | 0
üye profil