İsrail'den küstah açıklama!

İsrail'den küstah açıklama!
Yayınlanma Tarihi: 09.12.2014 01:45 | Değiştirme Tarihi: 09.12.2014 01:45

İsrail Cumhurbaşkanı Rivlin, Gazze Şeridi'nde hayat standartlarının iyileştirilmesi için BM'ye destek vermeye hazır olduklarını belirtti.

İsrail Kanal 2 televizyonunun haberine göre, Cumhurbaşkanı Rivlin, Gazze'nin yeniden imarı çalışmalarından sorumlu Birleşmiş Milletler (BM) Sekreteri Geeta Verma'yı kabul etti. Toplantıda, Gazze'de yaşanan insani sorunların çözümü ele alındı.Rivlin, görüşmede "İsrail, Gazze halkının karşılaştığı sıkıntıları önemsiyor ve Gazze'de hayat standartlarının iyileştirilmesi için BM'ye destek vermeye hazır" ifadesini kullandı.

MISIR DA DESTEK VERECEKMİŞ!Verma ise Gazze'deki sorunların çözümü ve hayat standartlarının iyileştirilmesi için Mısır'ın da destek vermeye hazır olduğunu belirtti. GAZZE'Yİ YERLE BİR ETMİŞTİİsrail, yıllardır abluka altında tuttuğu Gazze'ye, 7 Temmuz'da saldırı başlatmış, 26 Ağustos'ta varılan ateşkesle saldırılarına son vermişti. Saldırılarda 2 bin 158 kişi hayatını kaybetmiş, 11 binden fazla kişi yaralanmıştı. Söz konusu saldırılarda binlerce yapı tamamen yıkılırken, on binlerce bina da zarar görmüştü. MISIR İSE SINIR KAPISINI KAPATIP İNSANLARI AÇLIĞA MAHKUM ETTİMısır ise Gazze'nin dünyaya açılan tek kapısı niteliğindeki Refah Sınır Kapısı'nı Sina Yarımadası'nda yaşanan bazı şiddet olaylarını gerekçe göstererek kapatmıştı.