İsrail'de Lag BaOmer Bayramı kutlamalarında facia: En az 38 kişi öldü 150 kişi yaralandı

Gelen bir son dakika haberine göre İsrail'in kuzeyinde Musevilerin Lag BaOmer Bayramı'nı kutladığı alanda sahne çöktü. Feci olayda ilk belirlemelere göre 38 kişi hayatını kaybederken, 150 kişinin yaralandığı bildirildi. Olayda, ölü sayısının artmasının beklendiği de ifade edildi. İşte ayrıntılar...

Yayınlanma Tarihi: 30.04.2021 09:22
Değiştirme Tarihi: 30.04.2021 09:25

Konuyla ilgili açıklama yapan İsrail acil yardım servisi Kızıl Davut Yıldızı, olayın gece yarısından sonra İsrail'in kuzeyindeki Safed kenti yakınlarındaki Meron Dağı'nki kutlama sırasında yaşandığını, kutlamada sahnenin çöktüğünü aktardı.

İsrail basınında yer alan haberlerde, olayda yaklaşık 38 kişinin hayatını kaybettiği bildirilirken, ölü sayısının artmasının beklendiği ifade edildi. 
Bölgeye durumu ağır hastaların tahliyesi için ambulans helikopterleri ve arama kurtarma ekiplerinin sevk edildiği aktarıldı. Binlerce kişi olay yerine toplandı.

Haber ile ilgili metin girin!.

LAG BAOMER BAYRAMI NEDİR?

"Lag BaOmer" bayramı nedeniyle her yıl Hasidik Yahudi cemaatine mensup kişiler Meron Dağı'nda festival düzenliyor.

Burada önde gelen bir Yahudi alimi olan Akiva ben Yosef'in 24 bin öğrencisini öldüren salgın hastalığın ortadan kalkması kutlanıyor ve şenlik ateşi yakılıyor.