İspanya'nın en büyük ikinci bankası BBVA, Bitcoin hizmeti vermeye başladı

Ülkemizde Garanti Bankası ile ortaklığı bulunan ve İspanya'nın en büyük ikinci bankası olan BBVA, İsviçre'deki özel müşterilerine Bitcoin hizmeti vermeye başladı. 

Yayınlanma Tarihi: 18.06.2021 13:33
Değiştirme Tarihi: 18.06.2021 13:33
İspanya'nın en büyük ikinci bankası BBVA, Bitcoin hizmeti vermeye başladı

BBVA, bugün yaptığı açıklamada, “dijital varlıkların ticareti ve saklanması için ilk alım satım hizmeti denemelerini başlatmaya başladığını” duyurdu. Banka, Pazartesi gününden itibaren İsviçre'de bunu yapmak isteyen tüm BBVA müşterilerinin, yatırım portföylerine entegre bir dijital cüzdan aracılığıyla Bitcoin'e yatırım yapabileceklerini ve aynı zamanda İsviçre Frangı, Euro ve ABD Doları'nı Bitcoin'e çevirebilecek ve bunun tersi de mümkün olacağını belirtti. 

Gazetecoin'in haberine göre, BBVA açıklamanın devamında "Kripto varlıklar, fiyatlarındaki önemli dalgalanmalar veya piyasanın derinliği nedeniyle sizlere likidite azlığı gibi durumlar sunabilir. Bu nedenle İsviçre'deki BBVA, çeşitli karşı taraflar aracılığıyla her türlü piyasa emri ve sınırlı emir ile hafta boyunca günde 24 saat yatırım yapma imkanı sunar, bu da büyük bireysel emirleri ve birden fazla emri aynı anda işleyebilmemizi sağlar." denildi.

1857'de kurulan ve İspanya'nın Banco Santander'den sonra en büyük ikinci bankası olan BBVA'nın (Banco Bilbao Vizcaya Argentaria), Eylül sonu itibariyle toplam aktif varlıkları 727 milyar Euro'ya ulaştı. Ülkemizde de Garanti Bankası ile ortaklığını bulunan BBVA'nın 30'dan fazla ülkede 7.565 şubesi ve yaklaşık 80 milyon müşterisi var.