İspanya'da yaşanan vaka artışları nedeniyle sokakta sigara içmek yasaklandı, diskolar kapatıldı

Koronavirüs salgının ağır şekilde vurduğu ülkelerden biri olan İspanya'da yaşanan vaka artışları nedeniyle diskolar kapatıldı ve sokakta sigara içmek yasaklandı.  Konuyla ilgili son dakika açıklaması İspanya Sağlık Bakanı'ndan geldi.

Yayınlanma Tarihi: 14.08.2020 16:40
Değiştirme Tarihi: 14.08.2020 16:40
İspanya'da yaşanan vaka artışları nedeniyle sokakta sigara içmek yasaklandı, diskolar kapatıldı

Günlük vaka sayısının 3 bini bulduğu ülkede sağlık bakanlığı ve 17 özerk yönetimin hükümetleriyle gerçekleştirilen toplantı sonrası açıklama yapan Bakan Salvador Illa,  kamusal alanlarda en az 2 metre olan sosyal mesafenin korunmadığı yerlerde sigara içilmesinin yasaklandığını belirtti. Öte yandan disko ve barların da kapatıldığı ifade edildi.

Koronavirüs salgını nedeniyle 30 bine yakın ölümün yaşandığı ve günlük vaka sayısının 3 bini bulduğu İspanya'da Sağlık Bakanlığı yeni tedbirler alındığını açıkladı.

Sağlık Bakanı Salvador Illa, koronavirüs önlemleri kapsamında diskoları ve barları kapattı, sokakta sigara içmeyi yasakladı. 

Bakan İlla, otellerin ve restoranların gece yarısından itibaren müşteri kabul etmeyeceğini, ve en geç 01.00'de kapatılacağını ifade etti. 

Açık alanlarda gençlerin alkol tüketmetsini de engelleneceğini açıklayan Bakan, sağlık ocaklarına başvuru yapan kişilere en geç 72 saat içerisinde PCR testi uygulanacağını söyledi.