Ispanaklar zehirli mi? İşte korku yaratan zehirlenmelere neden olan şeytan otu

İstanbul ve çevresinde zehirlenmelere neden olan ıspanaklar kriz çıkarırken, asıl sorunun ıspanağın içine karışan şeytan otundan kaynaklandığı ortaa çıktı.

Yayınlanma Tarihi: 05.11.2019 10:59
Değiştirme Tarihi: 05.11.2019 10:59
Ispanaklar zehirli mi? İşte korku yaratan zehirlenmelere neden olan şeytan otu

İstanbul ve Tekirdağ'da zehirlenmelere sebep olan zehirli ıspanak olayında yeni haberler var. İstanbul'da zehirlenenlerin sayısı 108'e çıkarken, Tekirdağ'da sayı 40'ı buldu. Zehirli ıspanağın adresi ise tespit edildi.İstanbul'da hastaneye başvuranların büyük bölümü Esenyurt'taki marketlerden alış veriş yaptığını belirtince gözler o markete döndü. Market sahibi Kamuran Aydemir, ıspanakları Bayrampaşa Yaş Meyve ve Sebze Hali'nden aldığı belirtip faturasını gösterdi.

İÇİNDE ZEHİRLİ OTLAR VAR

Market sahibinin reyonda satışına devam ettiği ıspanağın içinde yabancı otlara rastlandı. İçinde şeytan otunun da yer aldığı yabancı otların bulunduğu  ıspanağın kaynağı market sahibinin gösterdiği faturayla tespit edildi. Bayrampaşa'daki komisyoncu ıspanakların büyük bölümünü Ankara Beypazarı'ndan aldığını açıkladı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Beypazarı Ziraat Odası Başkanı Mustafa Ateş da, söz konusu ıspanağın Beypazarı'nda üretilen ıspanağa karışmış yabancı otlardan kaynaklamış olabileceğini söyledi. Ateş, tarlanın kenarında bulunan yabancı otların, işçiler tarafından yanlışlıkla karıştırılmış olabileceğini söyledi. 

Haber ile ilgili metin girin!.