İşitme Engelli Çocuklardan 'Duyguların Harmonisi' Karma Resim Sergisi

İşitme Engelli Çocuklardan 'Duyguların Harmonisi' Karma Resim Sergisi
Yayınlanma Tarihi: 18.12.2017 12:41
Değiştirme Tarihi: 18.12.2017 12:47

Çocuk Eğitim Derneği’nde eğitim alan 4-11 yaş arası işitme engelli çocuklar, harika bir sergiye imza attılar.

Lions Anadolu Yakası Federasyonu, Heybeliada ve Salacak Lions Kulüpleri’nin sponsorlukları, destekleri ve TriArtİst Sanat Atölyesi eğitmenleri ile birlikte Çocuk Eğitim Derneği’nde eğitim alan 4-11 yaş arası işitme engelli çocuklar, resim ve elişi becerilerini arttırmak için yapmış oldukları çalışmalarla birlikte ortaya harika bir sergi çıkardılar.

Haber ile ilgili metin girin!.

Çocuk Eğitim Derneği (ÇED) İstanbul Ataşehir’de 0-14 yaş arası işitme engelli çocuk ve ailelere eğitim vermektedir. Dernek işitme engelli bireylerin kaliteli eğitim almalarını sağlamak amacı ile kurulmuş uluslararası vizyon ve standartlarda, toplumsal yaşamın tüm alanlarında yenilikçi ve sürdürülebilir projeler üreten ve uygulayan bir dernek olarak faaliyet göstermektedir.

16 Aralık 2017 tarihinde Büyük Kulüp’ün de destekleri ile serginin yaratıcı sanatçıları, ÇED’ de eğitim alan 4-11 yaş aralığında işitme engelli çocuklar, aileleri, Lisons ve Dernek yöneticileri, TriArtİst Sanat Atölyesi ekibinden kurulu gönüllü eğitmenlerle bir araya gelerek sergi açılışını gerçekleştirdiler.