İşitme engelli çocuklar için metroda şarkı söyleyip, restoranlarda garsonluk yapacak

Çocuk Eğitim Derneği Başkanı Dr. Ömer Cenker Ilıcalı, Çocuk Eğitim Derneği Gönüllüsü Can Uysal ile bir araya gelip '100 Pırlanta' projesi hakkında konuştu.

Yayınlanma Tarihi: 11.06.2019 12:31
Değiştirme Tarihi: 11.06.2019 15:51

25 Haziran - 15 Temmuz tarihleri arasında işitme engelli çocuklar için New York’a gidecek olan Can Uysal, dünyada benzeri iyilik hareketlerinde olduğu gibi Hyde Park’ta fayton eşliğinde misafirleri gezdirerek onlara hem işitme engellilerin yaşamlarından bilinmeyenleri anlatacak hem de Türkiye’nin güzelliklerinden bahsedecektir. Proje kapsamında Can Uysal; metroda gitarı ile şarkı söyleyecek, restoranlarda garsonluk yapacak ve bu işlerden kazandığı parayı Çocuk Eğitim Derneği’ndeki 0-6 yaş işitme engelli çocuk ve ailelerine bağışlayacaktır. 

“Her çocuk bir pırlanta” diyerek çıktığı yolda, işitme engelli çocukların diğer yaşıtları ile eşit şartlarda eğitim almaları için siz de eğitim gönüllümüz Can Uysal’ın iyilik hareketine destek olmak ister misiniz? 

Destek olmak için aşağıdaki maddeleri takip ediniz. İşitme engelli çocukların sesi olduğunuz için teşekkür ederiz. Projemize destek olmak için info@cocukegitimdernegi.org.tr adresinden ve https://www.instagram.com/yuzpirlanta/ instagram hesabından iletişime geçebilirsiniz.