Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

IŞİD militanının foyası ortaya çıktı

Kanadalı kadın gazeteci IŞİD militanı Ahmed Canter’i faka bastırdı. Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) militanlarının, Batılı ülkelerden örgüte katılmak isteyen kadınları nasıl kandırdığı ortaya çıktı.

25.05.2015 10:07

Kendisini 15 yaşında genç bir kız olarak tanıtan Kanadalı gazeteci, görüntülü konuşma programı Skype kullanarak IŞİD militanıyla konuştu. Suriye’ye İstanbul üzerinden geçilmesi gerektiğini söyleyen IŞİD militanı, gazeteciye kendisiyle evleneceği vaadinde de bulundu.

Militanın gerçek isminin Ahmed Canter olduğu, henüz 6 aylıkken ailesiyle Somali’den Londra’ya geldiği belirtildi. Canter’in Kanadalı gazeteciye söyledikleri:

- Tek yapman gereken Türkiye’ye gitmek. Orada her şey hazır.- İstanbul’a varman için en kolay uçuş programı; Calgary’den Frankfurt, oradan da İstanbul.- Seni Suriye’ye getiren kişi ben olduğum için, benimle evleneceksin.- En büyük endişem ailen olmadan İstanbul’a gelecek olman. Çünkü yaşın çok küçük ve sorun yaşanabilir.- Yanına bir miktar nakit para almanda fayda var.- Sana silah alacağım. İslam Devleti’nde kadınlar silah taşır.- Allah için yaşıyoruz.

Yorumlar | 0
üye profil