IŞİD'e ağır bombardıman!

Büyükelçi Brett McGurk, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Koalisyon güçleri, DAEŞ teröristlerini Musul yakınlarında Peşmerge güçlerinin de desteğiyle bombalıyor" dedi.

Yayınlanma Tarihi: 24.03.2016 20:40
Değiştirme Tarihi: 25.03.2016 00:59
IŞİD'e ağır bombardıman!

Koalisyon güçlerinin Facebook hesabından yapılan açıklamada da, DAEŞ mevzilerinin Suriye ve Irak'ta vurulmaya devam edildiği vurgulandı ve tüm bombalamalara ilişkin ayrıntılı bilgiler verildi.

Top ve roket atışlarının yanında

Koalisyon güçlerinin Irak ordu birlikleriyle birlikte hareket ettiği belirtilen açıklamada, bu kapsamda 23 Mart günü de top ve roket atışlarının yanında, hava desteği de verildiği belirtildi.

Hava harekatına Türkiye'de katıldı

Örgütün terör eylemleri ve saldırılarının engellenmesi için Suriye ve Irak'taki DAEŞ hedeflerinin vurularak imha edildiği vurgulanan açıklamada, Irak'taki hava harekatına Avustralya, Belçika, Kanada, Danimarka, Fransa, Ürdün, Hollanda, Birleşik Krallık ve ABD güçlerinin katıldığı belirtildi.Açıklamaya göre, Suriye'deki DAEŞ hedeflerinin vurulduğu hava harekatına da Avustralya, Bahreyn, Kanada, Fransa, Ürdün, Hollanda, Suudi Arabistan, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri, Birleşik Krallık ve ABD güçleri katıldı.