Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
IŞİD'den şok ses kaydı!

IŞİD'den şok ses kaydı!

IŞİD örgütü militanlarına hitaben yayınlanan ses kaydında "Çatışmalar Bağdat ve Kerbela'da şiddetlenecek. Hazırlanın" denildi

12.06.2014 11:00

IŞİD örgütü militanlarına hitaben yayınlanan ses kaydında "Çatışmalar Bağdat ve Kerbela'da şiddetlenecek. Hazırlanın" denildiIrak-Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütü, militanlarına hitaben bir ses kaydı yayınladı. Kayıtta, "Çatışmalar, Bağdat ve Kerbela'da şiddetlenecek" denildi.IŞİD sözcüsü Ebu Muhammed El Adnani'nin olduğu iddia edilen ses kaydında, "İlerlemeye devam edin. Çatışmalar daha şiddetlenmedi. Çatışmalar Bağdat ve Kerbela'da şiddetlenecek. Hazırlanın" denildi. IŞİD militanlarına cesaret veren kaydın devamında, "Özgür bıraktığınız toprakların bir karışını bile geri teslim etmeyin" şeklinde ifadelere yer verildi.

Haber ile ilgili metin girin!.Tamamı 17 dakika olan ses kaydının ortaya çıkmasıyla IŞİD'in Irak'ın başkenti Bağdat'a yöneleceği ihtimali üzerinde duruluyor. Buna karşın Irak Hükümeti ABD'den IŞİD militanlarına karşı askeri hava saldırısı talebinde bulundu. ABD yönetimi, durumu değerlendirdiklerini ve ellerinden gelen yardımı yapacaklarını söyledi. ABD, hava saldırısı yapacaklarına dair bir açıklama yapmadı.Salı günü başlayan çatışmalarda Musul'u ele geçiren IŞİD, dün saldırı alanını genişleterek Tikrit'i ele geçirmeyi başarmıştı. IŞİD, dün Musul'daki Türkiye Konsolosluğu'na saldırarak içerideki 49 Türk vatandaşını kaçırmıştı. (İHA)
Yorumlar | 0
üye profil