Minik çocuk IŞİD vahşetini gülerek izledi!

IŞİD'in Ürdünlü pilotu diri diri yakması dünyada infial yarattı. Rakka'da ise çarpıcı görüntüler ortaya çıktı.Ürdünlü pilotun infazını Rakka'da böyle izlediler.

Yayınlanma Tarihi: 05.02.2015 09:30
Değiştirme Tarihi: 05.02.2015 10:27

IŞİD'in rehin aldığı Ürdünlü pilot Muaz el-Kesasibe'nin vahşi şekilde yakılarak infaz edilmesi bir kez daha dünyayı ayağa kaldırdı. Ürdün'de tepki çok büyük. Ürdünlüler 'intikam' isteğiyle sokağa döküldü. Suriye'nin Rakka şehrinde ise çok çarpıcı görüntüler vardı. Meydanlara kurulan perdelerle pilotun katledilişi halka izletildi. "Neşe içinde" katliamı izleyen Rakkalılar içinde bir görüntü oldukça dikkat çekiciydi. En fazla 6 yaşında görünen bir çocuk IŞİD lehinde sloganlar atarak pilotun yakılışını izliyordu.

Haber ile ilgili metin girin!.
Ürdün yönetimi, pilot Kesasibe’yi infaz eden IŞİD’e misilleme olarak intihar bombacısı Sacide Rişavi’yle birlikte iki cihatçıyı idam etti. Kral Abdullah, IŞİD’e ağır karşılık vermeye hazırlanıyor.

Ürdün yönetimi, IŞİD militanlarının, pilot Muaz Safi el Kesasibe’yi infaz etmesinin ardından, ülkede tutuklu bulunan 2 cihatçıyı da idam etti. Bunlardan biri IŞİD’in Ürdünlü pilot karşılığında serbest bırakılmasını istediği kadın militan Sacide Rişavi, diğeri de  eski El Kaide liderlerinden Ebu Musab el Zerkavi’nin yardımcılarından Ziyad Kerbuli.

Dünyayı sarsacak karşılık
Vatan'ın haberine göre ABD ziyaretini yarıda keserek ülkesine dönen Kral Abdullah askerlerle IŞİD’e karşı atılacak  adımları görüştü. Kral, ABD’de Cumhuriyetçi Parti temsilcilerine, IŞİD’e bugüne kadar görmediği türde karşılık verileceğini söyledi. Temsilciler Meclisi üyesi Duncan Hunter, Kral’ın Clint Eastwood’un ünlü filmi ‘Unforgiven’i (Affedilmeyen) örnek gösterdiğini  belirterek “Kral çok kızgın. Tek problemin mermi ve yakıtlarının bitmesi olacağını söyledi” diye konuştu. Kral'ın 'Acımasız bir savaş başlatacağız' dediği, koalisyonu desteği artıracağı belirtiliyor.

"Merminiz bitene kadar bombalayın"
Oxford Mezunu Kral, ülkesine döner dönmez Genelkurmay Karargahı’na gitti.  Hava Kuvvetleri’ne ‘Merminiz ve yakıtınız bitene kadar bombalayın’ emri verdi.

Silahşörün intikamı
Ürdün Kralı Abdullah’ın IŞİD’e verilecek karşılığı anlatırken örnek verdiği  ABD’li aktör Clint Eastwood’un ünlü Western filmi ‘Unforgiven (Affedilmeyen) filmi tövbekar bir silahşörün, intikam almak için kendisini kiralayan hayat kadınları ve öldürülen arkadaşı için verdiği mücadeleyi konu alıyordu. 1992 yapımı film, 159 milyon dolarlık gişe hasılatıyla, gösterildiği dönemde büyük ses getirmişti.
İlgili Sayfalar: Playlist