Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
İşe 2 ay önce başlamıştı: Tek hayali gazeteci olmaktı

İşe 2 ay önce başlamıştı: Tek hayali gazeteci olmaktı

Atatürk Havalimanı’nda yaşanan bombalı saldırıda hayatını kaybeden Turkish Ground Services (TGS) personeli Muhammet Eymen Demirci son yolculuğuna uğurlandı.

29.06.2016 20:38

Atatürk Havalimanı'nda meydana gelen saldırıda hayatını kaybeden Yusuf Haznedaroğlu'nun 10 gün sonra evleneceği öğrenildi. Haznedaroğlu'nun havalimanında çalıştığını belirten kayınvalidesi, damadının mesai bitimi sonrası servis beklerken saldırının gerçekleştiğini söyledi. Hayatını kaybedenlerden TGS Yer hizmetlerinde çalışan Gülşen Bahadır'ın sosyal medyada paylaştığı mesaj ise okuyanları duygulandırdı. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden geçtiğimiz sene mezun olan Muhammed Eymen Demirci (25) iş bulamayınca, Beyza ve Betül isimli kardeşlerinin eğitimine destek olmak için bundan 1.5 ay önce Atatürk Havalimanı yer hizmetlerinde işe başlamış, yeni kıyafetiyle fotoğraf paylaşmış. Öğretmen Hüseyin Tunç kardeşlerini okutuyordu. Dayısı, "Patlamada bir şey olmamış. Kaçarken taramışlar çocuğu” dedi.

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali girişinde meydana gelen bombalı saldırıda hayatını kaybedenlerin cenazeleri incelenmek üzere Adli Tıp Kurumu'na götürüldü. Adli Tıp Kurumu'na gelen aileler, yakınlarının cenazelerini almak için bekleyişlerini sürdürüyor.

Haber ile ilgili metin girin!.

Saldırıda hayatını kaybeden Yusuf Haznedaroğlu'nun 10 gün sonra evleneceği öğrenildi. Adli Tıp Kurumu önünde bekleyen Haznedaroğlu'nun kayınvalidesi damadının havalimanında çalıştığını söyledi. Damadı Yusuf Haznedaroğlu'nu kaybeden kadın, "Bakırköy Devlet Hastanesi'nden buraya geldik. Önce ağır yaralı olarak getirmişler sonra kaybetmişiz. Bilebildiğimiz bu kadar. Şu anda camiye götüreceğiz. Mesai bitimi saatinde kapı önünde servis beklerken. Arkadaşları yaralı, kendisini de kaybettik. Mesaiye kalsalar çıkmayacaktı o çocuklar oraya. 10 gün sonra düğünü vardı ne yazık ki" şeklinde konuştu. Haznedaroğlu'nun cenazesinin yarın Büyükçekmece'de kılınacak cenaze namazından sonra defnedileceği öğrenildi.

"Durumunun ağır olduğunu arkadaşı vasıtasıyla öğrendik"
Yusuf Haznedaroğlu'nun nişanlısının akrabası olan Tayyar Işıksaçan ise saldırıdan sonra yaşananları anlatarak, "Dün akşam önce yeğenim nişanlısına telefonla ulaşmaya çalışıyor. Saat 12'ye kadar telefon etti, irtibat sağlanamıyor. Annesine telefonla irtibat kuramıyorum, mesaisi bitti mutlaka beni araması gerekiyordu derken, sanıyorum hastaneye götürüldüğünde iş yerinden arkadaşlarına ulaşıyorlar. İlk önce şirkette çalışan bir arkadaşı vasıtasıyla durumunun ağır olduğunu öğreniyoruz. Taksiciye ulaşıyorlar sonra, taksici elindeki fotoğraftan 'ben götürdüm, durumu çok ağırdı hastaneye bıraktım' deyince öğrendik" dedi. Işıksaçan, olayın ardından bilgi akışında herhangi bir sorun yaşamadıklarını söyledi.

Haber ile ilgili metin girin!.

"Hayatım boyunca hiç savaşmadım"
Terör saldırısında hayatını kaybedenlerden biri de TGS Yer hizmetlerinde çalışan Gülşen Bahadır. Teröristlerin uzun namlunu silahından çıkan kurşunla vurulan Bahadır, ağır yaralandı. Bahadır, hastanedeki tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Gülşen Bahadır, sosyal medya hesabından bir hafta önce paylaştığı yazıda, " Savaşmıyorum, direniyorum,seviyorum"diye yazmıştı.

Bahadır takipçileriyle paylaştığı uzun yazısında, "Hayatım boyunca hiç savaşmadım ben,ama hiç.Ne istediklerimi almak için,ne kendim için,ne sevdiklerim için,ne hayatın bana vermedikleri için,ne de haksılığa uğradığım için.Gücüm olmadığından değil tercih etmediğimden.Ben tercihimi direnmekten yana kullandım çünkü savaşın hiç bir getirisi olmadığna inanıyorum.Savaşta kazanan yok sadece kaybedilenler var,geride kalıp hatırlanan tek şey onlar hep bunu gördüm" diye yazdı.

Haber ile ilgili metin girin!.

"Taramışlar, kaçamamış..."
Atatürk Havalimanı’nda dün meydana gelen bombalı terör saldırısında hayatını kaybedenlerden Hüseyin Tunç’un (28) hayat hikayesiyle ilgili yürek burkan detaylar ortaya çıktı. Kağıthane Gültepe Endüstri Meslek Lisesi’nde öğretmenlik yapan Tunç’un 5 yaşında yetim kaldığı, 3 kardeşinin olduğu, öğretmenlerinin maddi ve manevi desteğiyle okutulduğu öğrenildi. 4 yıllık öğretmen olan Tunç, yetim kardeşlerini okutuyordu. 

“Sokaklardan ekmek toplayarak büyüttüm”
Anne Gülsen Tunç “Ben onu yetimlikle büyüttüm, sokaklardan ekmek toplayarak büyüttüm. Yetimdi, büyüttüm. Topladım, yedirdim, giydirdim, okuttum ben yavrumu. Ekmek sahibi ettim, ekmeğini yemeye koymadılar” şeklinde konuştu.Tunç, oğluyla arasında geçen son diyalogdan da bahsederek, “Havalimanı’nda öğretmen arkadaşları varmış. Okuldan geldi, biraz uyudu, kalktı. Oğlum, ‘Anne, havalimanında arkadaşlarım var. Yarın açılışımız var. Almaya gideceğim’ dedi. ‘Oğlum, gitme’ dedim. ‘Anne, gider gelirim. Ne olacak?’ dedi, gitti. Gitti, daha da gelmedi” dedi. Hüseyin Tunç’un dayısı Zekeriya Sivriuzun ise yeğeninin vurularak öldürüldüğünü belirterek, “Vurmuşlar. Taramışlar. Kaçıyormuş, patlamada bir şey olmamış. Kaçarken taramışlar çocuğu” şeklinde konuştu.

En son 2-3 gün önce konuştuk
Hain saldırıda hayatını kaybeden taksici Mustafa Bıyıklı'nın kızı Öznur Buzakçı da Adli Tıp Kurumu önünde babasının cenazesini bekledi. Öznur Buzakçı, "Diyecek hiçbir şey bulamıyorum. Bir sürü insanın canı yandı. Şu mübarek günde herkesin canını yaktılar. Böyle bir adalet yok" diyerek gözyaşlarını tutamadı.

Babasıyla en son birkaç gün önce görüştüğünü ifade eden Buzakçı, "En son 2, 3 gün önce görüştük. Yemek yedik içtik. Ondan sonra da bir daha göremedik. Olaylar olunca aramaya başladık. Baktım telefonu açmıyor, direkt Bakırköy Devlet Hastanesi'ne gittik. Buraya geldik, sabaha kadar bekledik. Burada olmasını istemiyordum, ama burada çıktı" şeklinde konuştu.

Yaşamını yitirenlerin bazılarının isimleri şöyle
Haber ile ilgili metin girin!.

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden geçtiğimiz sene mezun olan Muhammed Eymen Demirci (25) iş bulamayınca, Beyza ve Betül isimli kardeşlerinin eğitimine destek olmak için bundan 1.5 ay önce Atatürk Havalimanı yer hizmetlerinde işe başladı. Eymen, işe girişindeki yaşadığı mutluluğunu işin ilk günü takım elbiseleri ile çektirdiği selfieyi arkadaşına yollayarak paylaştı. Dün akşam yaşanan bombalı saldırıda hayatını kaybeden Muhammed Eymen Demirci Başakşehir Ahmet Yesevi Cami’nde kılınan ikindi namazına müteakip cenaze namazının ardından Kayabaşı mezarlığında toprağa verildi. Cenazede baba Nazım Demirci ve anne Yurdagül Demirci ile kız kardeşleri taziyeleri kabul etti. Cenazeye Eymen’in yakınları, okul ve mesai arkadaşları, vatandaşların yanı sıra Ak Parti İl Başkanı Selim Temurci, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal da katıldı. Avluya sığmayan vatandaşlar cenaze namazının ardından tabutu omuzlayarak cenaze aracına kadar taşıdı. Araç daha sonra Kayabaşı Mezarlığı’na defnedildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Tercüman olan Ertan An, evli ve bir çocuk babası. Gezdirdiği turistleri havalimanına getirdiğinde patlamada can verdi. Eşi 6 aylık hamileydi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Çağatay Çöl Kontuar görevlisiydi, 27 yaşındaydı...

Haber ile ilgili metin girin!.

51 yaşındaki taksici Mustafa Bayraklı... Atatürk Havalimanı'nda yaşanan terör saldırısında hayatını kaybeden taksi şoförü Mustafa Bıyıklı, Esenyurt İmam-ı Azam Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.  Tabutun başında kardeşi için Yasin'i Şerif okuyan ağabey Muhammet Bıyıklı gözyaşlarına boğuldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

Kontrol memuru 32 yaşındaki Adem Kurt’un cenazesi, ailesi tarafından İstanbul Adli Tıp Kurumu Morgu’ndan alınarak Bursa’ya getirildi.

Merkez Yıldırım İlçesi Arabayatağı Mahallesi Doğan Sokak’taki evinin önüne getirilen Adem Kurt’un cenazesi, burada helallik alındıktan sonra Arabayatağı Merkez Camii’ne götürüldü. Buradaki cenaze törenine Bursa Valisi İzzettin Küçük, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı AK Partili Recep Altepe, Yıldırım Belediyesi Başkanı AK Partili İsmail Hakkı Edebali, Bursa İl Emniyet Müdürü Selami Yıldız, çok sayıda polis müdürü ve yakınları katıldı. Emekli polis memuru baba Mehmet Kurt, cenaze namazı sırasında Bursa Valisi ile Büyükşehir Belediye Başkanı’nın yanında durdu. Adem Kurt’un cenazesi, ikindi namazının ardından kılınan cenaze namazından sonra Arabayatağı Mezarlığı’na götürülüp toprağa verildi.

Haber ile ilgili metin girin!.

Yer hizmetlerinde görevli olan evli çift Mahmut Çizmecioğlu ve Zeynep Çizmecioğlu da kayıp canlar arasında.  Yer Hizmetleri Servis Şefi Mahmut Çizmecioğlu, Avcılar’da düzenlenen törenle toprağa verildi. Canlı bombalardan birisinin hedefi olan iki yıllık evli Mahmut Çizmecioğlu için Cihangir Mahallesi’ndeki İGC Camii’nde ikindide tören düzenlendi. Törene, Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli ve Şanlıurfa’nın köklü Çizmecioğlu ailesinin yakınları katıldı. THY Eski Genel Müdür Yardımcısı Faruk Çizmecioğlu’nun amcasının oğlu Mahmut Çizmecioğlu’nun cenazesinde annesi ve 1 çocuk annesi eşi ayakta durmakta zorlandı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Bir otelde çalışan ve tercümanlık yapan Murat Güllüce, turistleri havalimanına getiriyordu.

İHA

Yorumlar | 0
üye profil