İş İnsanı Basri Tokgöz turizm sektöründeki fiyat artışını değerlendirdi

İş insanı Basri Tokgöz pek çok alanda yatırımları olan genç bir iş insanı. Aynı zamanda 1 milyondan fazla takipçisi olan bir Instagram fenomenidir. Tokgöz, turizm sektöründeki fiyat artışının döviz getiren yabancı turistler için cazip olmasına rağmen yerli turistleri kara kara düşündürdüğünü dile getirdi. 

Yayınlanma Tarihi: 05.07.2021 18:49
Değiştirme Tarihi: 05.07.2021 18:49
İş İnsanı Basri Tokgöz turizm sektöründeki fiyat artışını değerlendirdi

Bu yıl pandemi nedeniyle oldukça zor zamanlar geçiren turizm sektöründe yaşanan canlanmaya bağlı fiyat artışlarını değerlendiren Basri Tokgöz, “Pandemi yasaklarının olumsuz anlamda en fazla etkilediği sektörlerden biri olan Turizm sektörü yasakların kalkmasıyla nihayet canlanmaya başladı. Bu durum fiyatların yukarı yönlü tırmanışa geçmesine neden oldu. Yerli turistin yanında yabancı turistler için de çok güzel işletmelere sahip olan ülkemiz özellikle dövizle tatil yapanlar için bir cennet. Çünkü ülkemizin ekonomik koşullarında döviz çok değerli bir ödeme aracıdır.  Bu durumda yerli turistler için bu otellerde tatil yapmak neredeyse bir servete mal oluyor.” Şeklinde değerlendirmelerde bulundu.

Yabancı turistler için Türkiye’nin çok uygun bir tatil cenneti olduğunu vurgulayan Basri Tokgöz, “Bizim ülkemiz Dolar’la ve Euro’yla ödeme yapanlar için bir cennet. Çünkü çok az ödeme yaparak çok uzun ve kaliteli tatiller yapabiliyorlar. Ama yerli turist için bu durum maalesef tam tersine dönüyor. Pandemi yasaklarından bunalan insanlar daha ekonomik ve makul fiyatlara pansiyon, çadır ve karavan tatillerine yöneliyor. Karavan tatilleri ekonomik durumu yerinde olan pek çok zenginin de tercih ettiği bir şekilde dizayn edilen karavanlarla çok harika bir tatile dönüşebiliyor. Hatta bazı tekne tatilleri ultra lüks otellerden çok daha uygun fiyata gerçekleşebiliyor. İnsanlar pandemiden sonra alternatif tatil destinasyonları ve tatil şekilleri keşfettiler. Bu da diğer sektörlerin canlanmasını sağladı.” diyerek alternatif tatil şekilleri hakkındaki düşüncelerini dile getirdi.