İranlı dilencinin serveti dudak uçuklattı

İnanamayacaksınız

Yayınlanma Tarihi: 27.11.2014 10:13
Değiştirme Tarihi: 27.11.2014 13:26
İranlı dilencinin serveti dudak uçuklattı

İran'ın Batı Azerbaycan eyaletinde dilencilik yapan kişinin üzerinde ve banka hesaplarında 13 milyon doları olduğu ortaya çıktı.

İran'ın Batı Azerbaycan eyaletinde yakalanan 64 yaşındaki dilencinin üzerinden 4 bin dolar çıktı, iki banka hesabında ise 13 milyon doları olduğu tespit edildi. El konulan 13 milyon dolarla sosyal hizmetler binası yaptırılacağı açıklandı.

Dilenci operasyonu
İran resmi ajansı İRNA'ya konuşan Batı Azerbaycan eyaletine bağlı Bükan Belediye Başkanı Reşid Mirhesami, Dilencilikle Mücadele Kurumu ekiplerinin gerçekleştirdiği operasyonlarda, yakalanan 13 kişiden 11'inin ülkenin çeşitli bölgelerinden geldiğini, kimlik tespiti ve üst aramasının ardından dilenciler üzerinde bulunan paralara el konulduğunu belirtti.

Parası dudak uçuklattı
Dilencilerden birinin üzerinden 110 milyon riyal (4 bin dolar) çıktığını söyleyen Mirhesami, soruşturma sonrası bu kişinin, iki banka hesabında ise 351 milyar 200 milyon riyal (yaklaşık 13 milyon dolar) olduğunun tespit edildiğini ve bu paraya el konulduğu belirtti.

Söz konusu dilencinin, daha önce seyyar satıcılık yaptığını daha sonra da dilencilik yapmaya başladığını kaydeden Mirhesami, el konulan paraların, "Sosyal Hizmetler Merkezi" binasının yapımı için harcanacağı bilgisini verdi.