İran'ın ABD üslerini vurması sonrası kameraların karşısına geçen ABD Donald Trump'tan çok konuşulacak açıklama

İran'ın ABD üslerini vurması sonrası kameraların karşısına geçen ABD Donald Trump'tan çok konuşulacak açıklama
Yayınlanma Tarihi: 08.01.2020 19:37
Değiştirme Tarihi: 08.01.2020 19:41

İran'ın ABD üslerini vurması sonrası ne diyeceği büyük merak konusu olan ABD Başkanı Donald Trump'tan çok konuşulacak açıklamalar geldi.

ABD Başkanı, Donald Trump, İran'ın ABD üslerine saldırmasının ardından kameraların karşısına geçti.Trump’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

Dün geceki saldırıda hiçbir ABD zaiyati gerçekleşmemiştir.  Sadece minimal bir hasar oluşmuştur. ABD güçlerimiz her şeye hazırdır.

Amerikan askerlerinin cesaretlerinden dolayı tebrik ediyorum. Ülkeler İran'ın istikrarsızlaştırıcı davranışlarına göz yummuştur. Bu son buldu. Biz buna asla izin vermeyeceğiz. Dünyanın 1 numaralı teröristi ortadan kaldırdık. Çok öncesinde öldürülmesi gerekiyordu. 

Yemen'de, Suriye'de, Afganistan'da cehennemi yaşattılar. İran nükleer sevdasından vazgeçip, teröre desteğini geri çekmelidir. Artık İran anlaşmasının geçmişteki kalıntılarından uzak durmalı.

İran'la yeni bir anlaşma yapmak ve dünyayı güvenli bir hale getirmeliyiz. İran'ın büyük potansiyelini gerçekleştirmesi için yeni bir anlaşma yapmalı. İran şiddeti körüklemekte. Nefreti körüklediği sürece Ortadoğu'da barış sağlanamaz.

Artık kimsenin tahammülü kalmamıştır. ABD silahlı kuvvetleri hiç olmadığı kadar güçlüdür. Amerikanın gücü hem askeri hem de ekonomiktir. Bu açıdan caydırıcıdır. 3 ay önce DEAŞ'ı %100 ortadan kaldırdık ve Bağdadi'yi öldürdük. DEAŞ de İran'ın doğal bir düşmanıdır.

Sizin de büyük bir geleceğe sahip olmanızı istiyoruz. Dünya ülkeleri ile uyum içinde yaşamanızı istiyoruz.