İran'da koronavirüs paniği! 5 büyük kente giriş-çıkış yasağı geldi!

İran'da koronavirüs önlemleri kapsamında beş büyük kente üç gün süreyle giriş-çıkış yasağı getirildi. Sağlık Bakanı Said Nemeki, salgının ülkede tehlikeli bir duruma geldiğini ve hasta sayısında büyük artış yaşandığını açıkladı. 

Yayınlanma Tarihi: 14.10.2020 14:32
Değiştirme Tarihi: 14.10.2020 14:32
İran'da koronavirüs paniği! 5 büyük kente giriş-çıkış yasağı geldi!

İran'da koronavirüsle mücadele kapsamında aralarında başkent Tahran'ın da bulunduğu beş büyük kente üç gün süreyle giriş-çıkış yasağı getirildi. Sağlık Bakanı Said Nemeki, salgının ülkede tehlikeli bir duruma geldiğini ve hasta sayısında büyük artış kaydedildiğini belirterek, "Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'ye salgını kontrol altına almak ve yayılmasını önlemek amacıyla vakaların yüksek olduğu Tahran, Kerec, Meşhed, İsfahan ve Urumiye'ye 15-17 Ekim tarihlerinde giriş-çıkış yasağı getirilmesini önerdik. Cumhurbaşkanımız öneriyi kabul etti ve söz konusu beş büyük kente yönelik üç gün süreyle giriş-çıkış yasağı talimatını ilgili tüm kurumlara ilettik" dedi.

TEHLİKE ALARMI

Nemeki sözlerine şöyle devam etti: "Kovid-19'la ilgili yaptığımız değerlendirmeler neticesinde salgında ciddi bir sıçrama olduğu sonucuna vardık. Salgın hızla yayılıyor. Bu, ülke için tehlike alarmı demektir. Daha az yolculuk yapılmalı ve sağlık kurallarına daha fazla riayet edilmeli."

(AA)