İran'da bir baba 14 yaşındaki kızını uykusunda vahşice öldürdü

İran'da duyanların kanını donduran bir olay yaşandı. Kendisinden 16 yaş büyük biriyle evlenmek için evden kaçtığı iddia edilen 14 yaşındaki kız babası tarafından uyuduğu sırada vahşice öldürüldü. Öz kızını öldüren cani baba yaşanan olaydan sonra tutuklandı.

Yayınlanma Tarihi: 28.05.2020 10:13
Değiştirme Tarihi: 28.05.2020 10:14
İran'da bir baba 14 yaşındaki kızını uykusunda vahşice öldürdü

İran'da kan donduran bir olay yaşandı. Romina Ashrafi isimli 14 yaşındaki kız evlenmek için evden kaçtı. Ailenin durumu emniyet güçlerine bildirmesi üzerine 14 yaşındaki kız bulundu ve ailesine teslim edildi.

Emniyet güçlerince yaklanan ve babasına teslim edilen kızın kendisinden 16 yaş büyük biriyle evlenmek için evden kaçtığı söylendi. 14 yaşındaki kızın babası olaydan tam 2 gün sonra öz kızını uykusunda öldürdü.

İran'ın Gilan eyaleti Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Resulzade yaşanan duruma ilişkin detayları paylaştı. 37 yaşındaki babanın tutuklandığını söyleyen Resulzade; "Astara şehrine kaçan 14 yaşındaki kızını emniyet güçleri yakalayarak babasına teslim etmişti. Olaydan 2 gün sonra kız babası tarafından uykuda vahşice öldürüldü" dedi.