Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?
O ülkeden Türkiye'ye tehdit!

O ülkeden Türkiye'ye tehdit!

Musul kriziyle ilgili Irak Dışişleri Bakanı İbrahim el Caferi, Türkiye'nin Başika Kampı'ndaki askerlerini çekmesi talebini tekrarladı.

30.12.2015 16:22

Musul kriziyle ilgili Irak Dışişleri Bakanı İbrahim el Caferi, Türkiye'nin Başika Kampı'ndaki askerlerini çekmesi talebini tekrarladı. Ancak bu kez bir de tehdit açıklaması vardı. Caferi "Türkiye'nin askerlerini çekmemesi halinde "Bağdat'ın askeri operasyonu düşünmek zorunda kalacağını" söyledi.

Irak Dışişleri Bakanı İbrahim el Caferi “Başka bir çözüm kalmazsa, bize savaş dayatılırsa, egemenliğimizi savunmak için bunu düşüneceğiz" dedi.

Ankara Irak’tan gelen tepkinin ardından Musul yakınlarında bulunan Başika Kampı'ndaki gücünü azaltmış, ancak askerleri tamamen çekmemişti. Irak Dışişleri Bakanı Caferi, Türkiye'nin yaklaşık 10 gün önce Başika Kampı'nda bulunan Türk askerlerini geri çekmeye devam edeceğini açıklamasını doğru yönde atılmış bir adım olarak nitelemişti.

Son gelen tehdit içerikli açıklamada Caferi "Türkiye'nin askerlerini çekmemesi halinde "Bağdat'ın askeri operasyonu düşünmek zorunda kalacağını" söyledi.

Yorumlar | 0
üye profil