İple boğularak öldürülmüştü! Hatice'nin katili 8 yıl sonra yakalandı...

Konya'nın Akşehir ilçesinde tam 8 yıl önce etüt merkezinden evine gitmek için çıkıp kaybolan ve 4 gün sonra meyve bahçesinde iple boğulmuş halde ölü olarak bulunan Hatice Çiftçi'nin katili yakalandı. Tam 8 yıl sonra yakalanan Veli K. (38) tutuklandı.

Yayınlanma Tarihi: 21.09.2020 10:09
Değiştirme Tarihi: 21.09.2020 10:09
İple boğularak öldürülmüştü! Hatice'nin katili 8 yıl sonra yakalandı...

Bundan tam 8 yıl önce, etüt merkezinden çıkıp evine giden ve yolda kaybolan Hatice Çiftçi'nin cansız bedeni, meyve bahçesinde iple boğulmuş halde bulunmuştu. 13 yaşındaki Hatice Çiftçi'nin ölümünün ardından katili tam 8 yıl sonra yakalanarak, tutuklandı.

OLAY NASIL YAŞANMIŞTI!

Akşehir'de oturan Yıldırım Ortaokulu 8'inci sınıf öğrencisi Hatice Çiftçi, 21 Aralık 2012 tarihinde kurs için gittiği etüt merkezinden çıktıktan sonra kendisinden bir daha haber alınamadı. Pide ustası 2 çocuk babası Kayhan ve eşi Pakize Çiftçi, kızlarının akşam eve dönmemesi üzerine polis merkezine gidip kayıp başvurusunda bulundu. Polis, yaptığı araştırmada Çiftçi'nin yolda yürürken kaçırıldığı bilgisine ulaştı. En son tek başına mobese kayıtlarında görülen Hatice Çiftçi'nin, 4 gün sonra, kent merkezine 8 kilometre uzaklıktaki meyve bahçesinde cesedi bulundu. İple boğularak öldürüldüğü saptanan Çiftçi’nin cansız bedeni, yapılan otopsinin ardından toprağa verildi.

600 KİŞİNİN KAN ÖRNEĞİ ALINDI

Cinayetin aydınlanması için Akşehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında polis ve jandarma ekipleri küçük kızın tırnakları ve ipteki doku örnekleriyle karşılaştırmak amacıyla DNA testi için ailesi dahil yaklaşık 600 kişiden kan örneği alıp, bunların ifadelerine başvurdu. Ancak DNA testlerinden bir sonuca ulaşılamadı. Hatice'nin cep telefonundaki görüşmeler tek tek incelendi. Yine sosyal paylaşım sitelerinde görüştüğü kişilerin incelenmesi içinde Facebook ve Hotmail'in Amerika'daki merkezinden mesaj ve e-mail yazışmaları getirtilerek incelemeye alındı. Ancak bundan da bir sonuca ulaşılamadı. 

DOKU ÖRNEKLERİ UYUŞUNCA YAKALANDI

İzmir'de cumartesi günü bir olaya karışınca gözaltına alınan Veli K.'den alınan örnekler, 8 yıl önce öldürülen Hatice Çiftçi'nin tırnaklarından ve boğulduğu ipten alınan doku örnekleriyle uyuştu. Ekipler soruşturmayı bu yöne kaydırdı. Veli K. yapılan sorgusunun ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece Hatice Çiftçi'yi öldürdüğü iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.