İnsan eti tadında vegan burger üretildi! Peki ama nasıl? İşte ayrıntılar

İsveç merkezli bitki bazlı protein üreticisi Oumps, 31 Ekim günü kutlanan Cadılar Bayramı'na özel çok konuşulan bir olaya imza attı. Şirket, bayrama özel tek seferliğine tadı insan etine benzeyen vegan burgerler üretip piyasaya sürdü. Burgerler, bayramın sona ermesiyle ise üretimden kaldırıldı. 

Yayınlanma Tarihi: 02.11.2021 16:16
Değiştirme Tarihi: 02.11.2021 16:17
İnsan eti tadında vegan burger üretildi! Peki ama nasıl? İşte ayrıntılar

Bitki bazlı protein üreticisi Oumph, Cadılar Bayramı için ilginç bir konuyla gündeme geldi. Şirket, 'insan tadında bitki bazlı vegan burger' üreterek, bu burgerleri Cadılar Bayramı'nda piyasaya sürdü, bayramın bitişiyle de üretimini durdurdu.

İnsanları korkutmayı amaçlamadıklarını ancak hayvansal ürünlerin nasıl üretildiğini sorgulatmak istediklerini ifade eden şirket adına açıklama yapan kurucu ortak Ankan Linden, 'insanları rahatsız etmek istedik' diyor.

Haber ile ilgili metin girin!.

Bu olayın yaşanmasıyla birlikte cevabı en çok merak edilen şey ise, 'Şirket insan etinin tadını nereden biliyordu?

Instagram'dan gelen soruyu yanıtlayan şirket, insan etinin tadını araştırmak için saatlerce mesai harcadıklarını ancak şeflerin hiçbir şekilde insan eti tüketmediğinin altını çizdi. Şirketin Cadılar Bayramı’na özel yaptığı bu hareket, sosyal medyada güzel yorumlar toplamayı başardı.

Kaynak: IndyTurk

İlgili Sayfalar: Playlist