İnşaat işçisine 600 milyonluk vergi şoku!

İnşaat işçisine 600 milyonluk vergi şoku!
Yayınlanma Tarihi: 02.12.2014 10:06 | Değiştirme Tarihi: 02.12.2014 16:27

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde, inşaatlarda elektrikçi olarak çalışan İsmail Turan'a 600 milyon TL vergi borcu geldi.

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde, inşaatlarda elektrikçi olarak çalışan İsmail Turan'a 600 milyon TL vergi borcu geldi.Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde, inşaatlarda elektrikçi olarak çalışan İsmail Turan isimli şahıs 600 milyon TL (600 Trilyon) vergi borcu karşısında ne yapacağını şaşırdı.Ceylanpınar ilçesinde inşaatlarda asgari ücretle çalışan 2 çocuk babası 32 yaşındaki İsmail Turan, adresine yapılan tebligat üzerine hayatı karardı. Tebligatta İsmail Turan ismine Batman'da şirket kurulmuş. Kurulan şirket petrol ürünü ithal ederek inşaat işçisi İsmail Turan'ı maliye ile karşı karşıya getirdi.

Dünya başıma yıkıldıHayatında 600 milyon TL'yi rüyasında bile görse inanmasının mümkün olmadığını ifade eden İsmail Turan "Ceylanpınar ilçesinde inşaat işçiliği yapmaktayım. Küçük bir dükkanda asgari ücretle çalışmaktayım. Yaklaşık 10 ay önce bana bir borç tebligatı geldi. Tebligatta ismim üzerine paravan bir şirket kurulduğunu gördüm. Batman vergi dairesine gittim, 600 Milyon TL borcumun olduğunu öğrendim. Dünya başıma yıkıldı. Psikolojim bozuldu. Batman Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundum. 10 aydır soruşturma devam ediyor. Bu konuda maliye ve yargıdan yardım bekliyorum" dedi.