İngiltere Türk taksici Ali Sakallıoğlu'nu konuşuyor: 222 gün boyunca koronavirüse direndi

İngiltere, koronavirüse yakalanan ve 222 gün boyunca hastanede yatan taksi şoförü Ali Sakallıoğlu'nu konuşuyor. İngiltere'nin konuştuğu Türk olarak haber gündemine giren Ali Sakallıoğlu, 222 gün ile hastanede en uzun süre kalan koronavirüs hastası oldu. İngiliz basınında yer alan haberlere göre Ali Sakallıoğlu'ndan kahraman olarak bahsediliyor.

Yayınlanma Tarihi: 24.12.2020 12:19
Değiştirme Tarihi: 25.12.2020 13:11
İngiltere Türk taksici Ali Sakallıoğlu'nu konuşuyor: 222 gün boyunca koronavirüse direndi

'Koronavirüse en uzun süre direnen kahraman' İngiltere'nin şu sıralar en çok konuştuğu konular arasında yer alıyor. Ülkede taksi şoförlüğü yapan Ali Sakallıoğlu, noel öncesi taburcu edildi. 5 çocuk babası olan Ali Sakallıoğlu, "Üç kez ailemle vedalaşmam istendi. Hala yaşıyor olmama ben de inanamıyorum" dedi.

Ali Sakallıoğlu aynı zamanda şeker hastasıydı ve koronavirüs nedeniyle durumu ağırlaştıktan sonra Lewisham Üniversitesi Hastanesi'nde solunum cihazına bağlanmıştı. 

Haber ile ilgili metin girin!.

3 ay boyunca komada kalan Ali Sakallıoğlu felç oldu, akciğeri iflas etti, organ yetmezliği yaşadı.

"3 DEFA AİLEMLE VEDALAŞMAM İSTENDİ"

7 aylık tedavi süresinde doktoraların üç kez ailesiyle vedalaşmasının istenildiğini söyleyen Sakallıoğlu, "Gerçek kahramanlar, orada muhteşem işler yapan hemşireler, doktorlardır. Onlar olmasaydı, hayatta kalamazdım. Hala yaşıyor olmama kendim de inanamıyorum. Bana hayatta kalmamın mucize olacağı söylendi ve 3 defa ailemle vedalaşmam istendi" dedi.

32 yaşındaki oğlu Jay, "Umut sahip olduğumuz tek şeydi ve babamın pes etmeyeceğini biliyorduk. Bu alabileceğimiz en iyi hediye." ifadelerini kullandı.