İngiltere'de Pfizer/BioNTech aşısını ilk yaptıran kadın Margaret Keenan konuştu

Pfizer/BionTech şirketinin geliştirdi koronavirüs aşısını İngiltere'de ilk yaptıran kadın olarak kayıtlara geçen 90 yaşındaki Margaret Keenan açıklama yaptı. Margaret Keenan, harika hissettiğini ve ailesiyle birlikte zaman geçirebileceği için çok mutlu olduğunu söyledi.

Yayınlanma Tarihi: 10.12.2020 14:25
Değiştirme Tarihi: 10.12.2020 14:25
İngiltere'de Pfizer/BioNTech aşısını ilk yaptıran kadın Margaret Keenan konuştu

Pfizer-BionTech aşısını aşılamaya başlayan ilk ülke olan İngiltere'de aşı, klinik deneyler dışında ilk olarak 90 yaşındaki Margaret Keenan'a yapılmıştı.

Keenan, aşılama sonrası neler hissettiğini açıkladı. Hastaneden taburcu edildikten sonra kendini harika hissettiğini ifade eden Keenan, dün yaptığı açıklamada, aşılanmanın hem kişi olarak kendisi için hem de dünyanın geri kalanı için büyük bir gün olduğunu belirterek, herkese aşı programına kaydolma çağrısı yaptı.

'HENÜZ HERŞEY TAM ANLAMIYLA BİTMİŞ DEĞİL’

"Her şey çok büyük bir kasırga gibi oldu ancak henüz her şey tam anlamıyla bitmiş değil" diyen 90 yaşındaki kadın, "Harika hissediyorum ve eve gidebileceğim ve ailemle güzel zaman geçirebileceğim için çok mutluyum" diye konuştu.

Kalp kontrolleri için yerel bir hastanede kısa bir süre kaldığı sırada aşı olan Keenan'ın fotoğrafları ve görüntüleri tüm dünyaya yayılmıştı.

Etiketler: Margaret Keenan