İngiltere'de mide ekşimesi ilacı ile tedavi edilen 10 koronavirüs hastası iyileşme belirtisi gösterdi

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra dünyaya yayılan koronavirüs salgını ile ilgili dünya genelinde çeşitli tedavi yöntemleri deneniyor. İngiltere'de umutlandıran bir son dakika gelişmesi geldi. Koronavirüs salgınına ilişkin aktarılan bilgilere göre 10 koronavirüs hastasına uygulanan mide ekşimesi ilacı ile tedavide hastalar iyileşme belirtisi gösterdi.

Yayınlanma Tarihi: 05.06.2020 15:57
Değiştirme Tarihi: 05.06.2020 15:57
İngiltere'de mide ekşimesi ilacı ile tedavi edilen 10 koronavirüs hastası iyileşme belirtisi gösterdi

İngiltere'de koronavirüs salgınına ilişkin yeni bir gelişme paylaşıldı. Tıp dergisi Gut’da yayımlanan koronavirüs raporunda 10 koronavirüs hastasına uygulanan mide ekşimesi ilacının tedavide işe yaradığı bu ilacı kullanan koronavirüs hastalarında iyileşme belirtilerinin görüldüğü ifade edildi. Çalışmanın daha büyük gruplarla denemeye başlanmadı planlandı. 

Raporda deneklerden biri hariç öksürük ve nefes darlığı semptomları olan kişilerin 10 gün içinde kullandıkları bu ilaçla 24 ile 48 saat içinde iyileşme olduğu belirtildi. 

Yapılan son dakika açıklamasında  "Bu bulgular famotidinin koronavirüsün seyrini etkileyebileceğini düşündürmektedir" denildi.

DHA