İngiltere'de hafta sonu güneşlenmek yasak!

İngiltere'de hafta sonu güneşin açmasıyla insanlar parklara akın etti, polis ekipleri zor anlar yaşıyor. Sağlık Bakanı Hancock, kurallara uyulmadığı takdirde dışarıda spor yapmayı yasaklayacaklarının sinyalini verdi.

Yayınlanma Tarihi: 05.04.2020 17:23
Değiştirme Tarihi: 05.04.2020 17:23
İngiltere'de hafta sonu güneşlenmek yasak!

Corona virüs vakalarının 47 bini geçtiği İngiltere'de, son bir günde bir günde 621 can kaybı kayıtlara geçti. Ülkede sosyal mesafe kurallarını özellikle hafta sonu uygulamak ise, hayli güç oldu.

Hafta sonu güneşin açmasıyla başta başkent Londra olmak üzere şehirlerde yaşayanlar parklara ve nehir kenarlarına akın etti. Uluslararası haber ajansları, parklarda devriye gezen polislerin yeşil çimlerden kaldırdığı insanların fotoğraflarını servis ediyor.


Polis, Londra'daki Greenwich Park'ta güneşlenen bir kadından evine dönmesini istiyor.


İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock ise, bugün BBC yayınına çıkıp yeni uyarılar yaptı. Hancock, eğer insanlar kurallara uymamaya devam ederse dışarıda spor yapmanın da yasaklanabileceğini söyledi.

Güneşlenmenin yasak olduğunu hatırlatan Hancock'un açıklamaları, yeni yasakların sinyali olarak yorumlanıyor.

İngiltere'de yetkililer daha çok güvenlik görevlisi ve CCTV kamerasıyla sosyal mesafe kurallarını ihlal edenlere müdahalede bulunuyor.


Corona virüse yakalandıktan sonra kendisini karantinaya alan Başbakan Boris Johnson da, Twitter mesajında zor bir durum olmasına rağmen bu hafta sonu evde kalan herkese teşekkür etti.