İngiltere bu adamı konuşuyor! Karantinada 120 yıllık tünel keşfetti!

İngiltere’de Jake Brown adlı kişi yeni evinde çalışmalar yaparken, duvarlardan birinin farklı olduğunu gördü ve o duvarı kırdı. Karşısına çıkan şey ise 120 yıllık bir tünel oldu.

Yayınlanma Tarihi: 05.05.2020 12:46
Değiştirme Tarihi: 05.05.2020 12:46
İngiltere bu adamı konuşuyor! Karantinada 120 yıllık tünel keşfetti!

İngiltere'de film senaryolarını aratmayan bir olay yaşandı. İngiltere'nin Devon bölgesindeki Plymouth şehrinde yaşayan Jake Brown, koronavirüs (Covid-19) nedeniyle sürekli evde olduğu için sıkılarak yeni aldığı evinde değişiklikler yapmaya karar verdi. Çalışmalara başlayan Brown, duvarların birinin dokusunun farklı olduğunu fark ederek duvarda delik açtı. Duvarın arkasında geniş ve boş bir alan olduğunu gören Brown, bu alanı incelemeye başladı.

1900'LÜ YILLARA DAYANAN BOYA KUTULARINI KEŞFETTİ

Brown daha sonra bunun bir tünel olduğunu keşfetti. Brown incelemeleri sırasında tünelin içerisinde boya kutuları ve tarihi 1964 yılına dayanan eski bir gazete buldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

Ayrıca Brown, tünelin içinde bulduğu boya kutularının neredeyse 1900’lerin başından olduğunu da fark etti. Bunun üzerine Brown, tarihçi arkadaşı Richard Fisher ile irtibata geçerek, bulduklarını anlattı. Richard ise bölgenin o zamanlar ‘Windridge Hill’ adında büyük bir tepe olduğunu belirterek, evlerin kiler gibi yer altı alanları ile inşa edildiğini ve bu gibi yerlerin daha sonra şarap mahzenlerine hatta mağara tipi banyo alanlarına dönüştürüldüğünü gördüğünü belirtti.

Haber ile ilgili metin girin!.(DHA)