İngiliz bilim insanları açıkladı! Tüm koronavirüs ölümlerinin altındaki neden ortaya çıktı...

İngiliz bilim insanları yaptıkları araştırmaya birlikte, koronavirüs ölümlerinde yaşanan çok önemli bulguları paylaştı. Geniş çaplı bir çalışma yürüten bilim insanları, yaptıkları otopsilerin ardından koronavirüs nedeniyle ölen herkesin kan pıhtılaşması nedeniyle durumunun kötüleştiğini ve bu nedenle yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Yayınlanma Tarihi: 16.07.2020 18:58
Değiştirme Tarihi: 16.07.2020 19:45
İngiliz bilim insanları açıkladı! Tüm koronavirüs ölümlerinin altındaki neden ortaya çıktı...

Imperial College London'da bulaşıcı bir hastalık uzmanı olan Profesör Graham Cooke, koronavirüs ölümlerinin ardından nedeni ortaya çıkarmak için geniş çaplı bir araştırma yapmaya başladı ve ölen kişilere yaptığı otopsilerin ardından oldukça ilginç sonuçlarla karşılaştı. Bilim insanı, koronavirüs nedeniyle ölen herkesin kan pıhtılaşması nedeniyle durumunun kötüleştiğini ve bu nedenle yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Profesör Cooke, trombozun her ölümün doğrudan nedeni olmadığını, ancak bulguların yeni tip Koronavirüsünvasküler komplikasyonlara (damar hastalıkları) neden olduğu teorisini desteklediğini söyledi.

"HER HASTADA PIHTILAŞMAYA RASTLADIK"

Koronavirüs, akciğerlere saldıran bir solunum hastalığı olarak kabul edilmesine rağmen, ciddi vakalarda kalp, beyin, böbrek gibi diğer organlara zarar verebiliyor.

Cooke, konuyla ilgili yaptığı açıklamasında, "Baktığımız her hastanın vücudunun herhangi bir yerinde tromboz bulgusu olduğunu açıkça gösteren çok büyük bir otopsi serisi gerçekleştirdik. Açıkçası, hastada trombozun nerede görüldüğü biraz şansa bağlı. Koroner trombozu (kalp damarında kan pıhtısı) ve vasküler trombozu (genellikle damarda kan pıhtısı) olan hastalar gördük" ifadelerini kullandı.