İnfial yaratan görüntülerde o da vardı! İfadesi, Ümitcan Uygun'un tam zıttı çıktı: Uyuşturucuyu o getirdi

Son dakika haberi... Aleyna Çakır'ın ölümü ile ilgili yürütülen soruşturmada baş şüpheli olarak bilinen ve birkaç gün önce uyuşturucu içtiği anlar sosyal medyada yayınlanan Ümitcan Uygun, gözaltına alınıp tutuklanmıştı. Sosyal medyada yer alan görüntülerde, Ümitcan Uygun ile birlikte bir kadının da uyuşturucu içtiği görülüyordu. Ümitcan Uygun'a uyuşturucu içiren 22 yaşındaki Fadime Büşra G., İzmir'de gözaltına alınıp uçakla Ankara'ya getirildi. Fadime Büşra G., ifadesinde uyuşturucuyu getiren kişinin Ümitcan Uygun olduğunu söyledi. 

Yayınlanma Tarihi: 13.01.2021 14:20
Değiştirme Tarihi: 13.01.2021 14:20
İnfial yaratan görüntülerde o da vardı! İfadesi, Ümitcan Uygun'un tam zıttı çıktı: Uyuşturucuyu o getirdi

Son dakika... Sabah Gazetesin'nden Ömer Çetin haberine göre, Aleyna Çakır'ın ölümü sonrası gündeme gelen ve bu olayla ilgili baş şüpheli olarak bilinen Ümitcan Uygun'un uyuşturucu içtiği görüntüler sosyal medyada paylaşılmış ve infile yol açmıştı. Görüntülerde 2 kadınla birlikte uyuşturucu kullandığı görülen Ümitcan Uygun birkaç gün önce gözaltına alınarak tutuklanmıştı. 

Ankara Adliyesi'nde ifadesi alınan Ümitcan Uygun, videoyu kendisinin yayınlamadığını ve daha önce uyuşturucu ve uyarıcı madde ile ilgili hakkında herhangi bir işlem yapılmadığını söylemişti. Olayla ilgili yeni bir son dakika gelişmesi yaşandı. 

Haber ile ilgili metin girin!.


ÜMİTCAN UYGUN'UN İFADESİ: UYUŞTUCUYU KUMSAL'DAN ALDIM

Sosyal medyada yayınlanan videoyla ilgili Uygun, "Arkadaşımla Kumsal isimli şahsın evine gittik. Kumsal daha sonradan öğrendiğim 'metamfetamin' isimli maddeyi kullanıyordu. Bana uzattı ben de içtim. 'Bana ilk defa mı kullanıyorsun' dedi. Ben de hava atmak için daha önceden birçok uyuşturucuyu kullandığımı söyledim. Daha sonra videodaki esmer kadınla ilişkiye girdim. Kumsal'ın bu maddeyi nereden aldığını bilmiyorum. Benden de para almadı. Bu videoyu Kumsal'ın telefonundan ben çektim. Herhangi bir sosyal medyada yayınlamadım. Bu videoyu çektiğimde alkollüydüm. Kim tarafından sosyal medyada yayınlandığını bilmiyorum." ifadelerini kullandı.

Haber ile ilgili metin girin!.

İFADESİ ORTAYA ÇIKTI: UYUŞTUCUYU ÜMİTCAN GETİRDİ

Videoda Ümitcan Uygun'a uyuşturucu madde içiren Fadime Büşra G.,  İzmir'de gözaltına alınarak, uçakla Ankara'ya getirildi. Sabah gazetesinden Ömer Çetin'in haberine göre Fadime Büşra G.'nin ifadesi ortaya çıktı.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne getirilen Fadime Büşra G., Ümitcan Uygun'un adliyedeki ifadesinin aksine 'uyuşturucu maddeyi bize Ümitcan getirdi ve beraber kullandık' diyerek Uygun'u suçladı.