İnfial yaratan görüntüler! Koronavirüs hastaları tuvalette ölüyor: İtalya'da sağlık sistemi alarm veriyor

Gelen son dakika haberine göre, koronavirüs salgının ağır şekilde vurduğu İtalya'dan dramatik görüntüler gelmeye başladı. Virüsün ikinci dalgasında artan vakalar nedeniyle ülkedeki hastanelerin kapasitesi taşma vaziyetine geldi. İtalya basınına yansıyan haberlere göre, Napoli'nin Campania Bölgesi'nde koronavirüslü hasta sayısının artması nedeniyle sağlık sistemi bir hayli zorlanıyor. 

Yayınlanma Tarihi: 13.11.2020 10:06
Değiştirme Tarihi: 13.11.2020 10:06

Cardarelli Hastanesi acil servisinde çekildiği belirtilen bir görüntüde, acil servisi tuvaletinde yaşamını yitirmiş bir koronavirüs hastası yer aldı. Görüntüler, sosyal medyada yayılmasıyla birlikte geniş ses getirdi. Aynı görüntüde, başka koronavirüs hastalarının birbirlerine çok yakın sedyelerde tedavi edildikleri de görülüyor.

Görüntülerin sosyal medyada yayılması üzerine Sağlık Bakanı Roberte Speranza'nın bu durumun incelenmesi için iki müfettişi görevlendirdiği ifade edildi. Bölgedeki hastanelerin yetersizliği nedeniyle bazı hastaların da kuzeydeki Lazio Bölgesi'ne gittiği de yer alan bilgiler arasında...

Kuzeydeki Torino kentinde de İtalyan ordusunun Juventus Futbol Kulübünün stadının çevresine sahra hastanesi kurduğu bildirildi.
Kentte daha önce de hastane kapasiteleri dolduğu için Kovid-19 hastalarının kiliselere yerleştirildiği basına yansımıştı.

Salgının ikinci dalgasıyla ilk dalgadaki ulusal boyutta genel karantina tedbirinin yerine bölgesel tedbirler uygulayan İtalyan hükümetinin Campania'daki risk seviyesi dolayısıyla tedbirleri artırıp arttırmamayı gelecek verilere göre değerlendireceği belirtiliyor.

İtalya Tabipler Birliği başta olmak üzere farklı branşlardan doktor ve hemşire birlikleri ise ülkede sağlık sisteminin çökmemesi için topyekun karantina uygulamasına gidilmesi çağrısı yapıyor. 

Salgının ikinci dalgasına diğer Avrupa ülkelerine göre daha geç giren İtalya'da vaka sayıları son bir ayda hızlı şekilde yükseldi. Ülkede dün 32 bin 961 yeni vaka kaydedilirken, salgının başladığı şubattan bu yana Kovid-19 bulaşanların sayısı 1 milyonu aştı ve ölü sayısı da 43 bine yaklaştı.

Kaynak: AA