İnanılmaz olay! Sigortadan para almak isteyen kadın, marangoz testeresiyle elini kesip kopardı

Slovenya'da yaşayan 22 yaşındaki Julija Adlesic, 'ağaç dallarını keserken elim koptu' diyerek hastanenin yolunu tuttu. Kesik elini evde bırakan Adlesic, daha sonra sigortaya başvuruda bulunup para istedi. İşte şoke eden gerçek burada ortaya çıktı.

Yayınlanma Tarihi: 12.09.2020 16:22
Değiştirme Tarihi: 12.09.2020 16:22
İnanılmaz olay! Sigortadan para almak isteyen kadın, marangoz testeresiyle elini kesip kopardı

BBC Türkçe'de yer alana habere göre, 22 yaşındaki Sloven genç kadın,  ağaçların dalını keserken elinin koptunu söyledi. İsminin Julija Adlesic olduğu belirtilen kadının, elini ağaç keserken değil, sigortadan para alabilmek için kendinin kestiği ortaya çıktı. 

İddiya göre marangoz testeresiyle elini kesip koparan Adlesic, erkek arkadaşıyla birlikte hastaneye gitti. Kesik elini evde bırakan Adlesic, daha sonra kopan elin bulunmasıyla birlikte yerine diktirdi. 

Ljubljana'da görülen davada Adlesic'in beş ay ayrı sigorta yaptırdığı ve bir milyon euro tazminat almayı planladığı belirtildi.

Adlesic'in olaydan bir yıl önce internette protez ellerle ilgili arama yaptığı belirlenen erkek arkadaşı üç yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Savcılığa göre, çift amacına ulaşabilseydi, 500 milyon euro toplu para alacaktı. Paranın kalan miktarı da taksitle ödenecekti.