İnanılmaz olay... Araç kiralamak isteyen emekli yarbayın hayatı kabusa döndü: Her şeyini kaybetti!

Son dakika haberine göre, 'Efeler' çetesinin tuzağına düşen emekli Yarbay Mehmet Olcay Kımıllı, yaşadıklarını tek tek anlattı. Araç kiralamak isterken imzaladığı boş senet nedeniyle hayatı kabusa dönen emekli yarbay tüm mal varlığını, gelen haciz ile kaybederken, eşinin de kendisine boşanma davası açtığını, duyduğu büyük üzüntü nedeniyle de iki gün önce safra kesesinden ameliyat olduğunu dile getirdi. Çete üyeleri hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunan Mehmet Olcay Kımıllı, "Mal varlığımın büyük bölümünü kaybettim. Psikolojim çok bozuk. İki gün önce bu yüzden safra kesesi ameliyatı oldum. Soruşturma devam ediyor" diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi: 26.10.2020 11:55
Değiştirme Tarihi: 26.10.2020 11:55
İnanılmaz olay... Araç kiralamak isteyen emekli yarbayın hayatı kabusa döndü: Her şeyini kaybetti!

26 yıl boyunca Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda mühendis subay olarak görev yapan ve yarbay olarak emekli olan Mehmet Olcay Kımıllı'nın hayatı, araç kiralamak için gittiği şirkette karardı. 

Aracı 1 yıllığına kiralamayı düşünen Kımıllı, 25 bin TL'ye anlaşıp E.M. ile 21 Eylül günü, sözleşme yapmak için Antalya'daki bir iş yerinde buluştu. Bu sırada E.M.nin yanına M.E ve R.E. isimli 2 kişi geldi. 

Aradan 2 gün geçti ve Kımıllı bu iki kişi tarafından telefonla arandı ve aracı teslim alması için aynı yere çağrıldı.  İkili, Kımıllı'ya çek ve senet tahsilatı işiyle uğraştıklarını, kendilerine verdiği senetlerin tahsilatını yapamadıklarını, bu nedenle bir senet daha ciro etmesini söyledi. Kımıllı, kabul etmeyince de şüpheliler, emekli yarbaya annesi ile çocuklarının fotoğrafları ve adreslerini göstererek, tehditler savurdu.

SİLAH TEHDİDİYLE BOŞ SENET İMZALATTILAR

'Biz Efeler çetesiyiz' diyen şüpheliler, Kımıllı'ya silah zoruyla boş senet imzalattılar. 

Şüphelilerden E.M., aldığı senetleri teminat senedi olarak başkasına verdiğini, bu kişilerin kendisini dolandırdığını, dolandırıcılar hakkında savcılığa şikâyet dilekçesi verdiğini anlatarak, aracı Kımıllı'ya teslim etmedi. Bunun üzerine Kımıllı, şüpheliler E.M., M.E., R.E. G.K., B.K. ve yaptığı araştırmalar sonucunda çetenin başı olduğunu öğrendiği, Isparta'da galericilik yapan A.Ö. hakkında savcılığa 'dolandırıcılık' suçundan şikayetçi oldu.

Ancak kısa süre sonra Mehmet Olcay Kımıllı, telefonuna gelen bir mesajla, hakkında Isparta 2. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde dava açıldığını öğrendi. Şüphelilerin kendisine imzalattıkları boş senede 600 bin dolar yazıp, 2. Asliye Hukuk Mahkemesi'nden ihtiyadi haciz kararı aldırdığını öğrenen Kımıllı'nın Isparta 2. İcra Mahkemesi tarafından verilen karar doğrultusunda emekli maaşı ile OYAK birikimlerine ve babadan kalma 7 gayrimenkulüne haciz geldi.

Savcılık soruşturması devam ederken gelen haciz ile büyük şok yaşayan Kımıllı, CİMER'e şikâyette bulundu. Ardında da haciz işleminin durdurulması için dava açtı.

HAYATI ALT ÜST OLDU

Yaşadıkları nedeniyle psikolojisinin bozulduğunu anlatan Kımıllı, eşinin kendisine boşanma davası açtığını, hayatının alt üst olduğunu söyledi. Kımıllı, "Mal varlığımın büyük bölümünü kaybettim. Psikolojim çok bozuk. İki gün önce bu yüzden safra kesesi ameliyatı oldum. Soruşturma devam ediyor" diye konuştu.

Kaynak: DHA