İnanılmaz görüntüler... Taksim'de dilenciler birbirine girdi, dolandırıcı boğazına jilet dayadı

İstanbul denince akla gelen en önemli noktalardan birisi olan Taksim Meydanı, dilencilerin rant kavgasına sahne oldu. O anlar kameralara yansırken, simitçi kılığına giren bir kişi de kendini yere atarak insanları dolandırmaya çalıştı. Olaya sivil polisler müdahale edeceği sırada gözaltına alınmak istenen dolandırıcı boğazına jilet dayadı. Esnaf, yaşananlardan dolayı bir hayli dertli ve 'Dilencilerden gına geldi' diyor. 

Yayınlanma Tarihi: 26.11.2020 13:24
Değiştirme Tarihi: 26.11.2020 13:24

Kadın dilenciler İstiklal Caddesi’inde bir kez daha kavgaya tutuştu. Birbirlerini kendi mıntıkalarında dilenmekle suçlayarak şehrin en işlek caddesinde saç saça baş başa birbirlerine giren kadınları çevredekiler ayırmaya çalıştı. Caddeden geçen insanların şaşkın bakışları arasında kavga etmeye devam eden dilencilerin kavgası güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

Aynı gün yaşanan başka bir olayda ise kendisine seyyar satıcı görüntüsü veren bir kişi, başının üzerine simit dolu tepsiyi koyarak yürümeye başladı. Bir müddet İstiklal Caddesi üzerinde dolaşan bu kişi kısa bir süre sonra bilerek kendini yere attı. Yere düşen adamı ve etrafa saçılan simitleri gören turistler de yanına geldi ve ona yardım etmeye başladı. İstediğini aldıktan sonra kendine gelen dolandırıcı, olayın aslını bilmeyen vatandaşlardan da destek alarak kendisini görüntüleyen basın mensubunun üzerine yürüdü. Polisin de takip ettiği ve gözaltına almak istediği simitçi görünümlü dolandırıcı boğazına jilet dayayarak kendini keseceğini söyledi. Polisin uzun uğraşları sonucu etkisiz hale getirilen şahıs karakola götürüldü.