Canlı
TV8'de şu an

Bu yarışmacının performansını beğendiniz mi?

İlhan Mansız milyonları coşturdu

İlhan Mansız, profesyonel futbol kariyerinde yaptıklarıyla milyonların sevgilisi oldu. İşte golleri ve unutulmayan çalımlarıyla İlhan Mansız...

09.12.2016 12:04

İlhan Mansız, Survivor 2017'nin açıklanan ikinci yarışmacısı oldu. Acun Ilıcalı'nın Survivor 2017 kadrosunda yer aldığını açıkladığı İlhan Mansız, futbol kariyeriyle milyonları peşinden sürükledi. Beşiktaş formasını giydiği yıllarda attığı goller ve çalımlarıyla kendine hayran bırakan İlhan Mansız'ın Dünya Kupası'nda Roberto Carlos'a attığı çalımsa unutulmazlar arasına girdi.

İlk kez Beşiktaş'ta oynadığı dönemde gol krallığına ulaşan İlhan Mansız, 2001-2002 sezonunda attığı 21 golle Arif Erdem'le gol krallığını paylaşmıştı. 2002 Dünya Kupası'nda A Milli Takım'ın en önemli kozlarından biri olan İlhan Mansız, Dünya 3'üncülüğünün de alınmasında büyük katkı sağlamıştı. Turnuvada Türkiye'ye 3 golle katkı sağlayan İlhan Mansız'ın Roberto Carlos'a attığı çalımsa jeneriklere girmeye hak kazanmıştı.

Turnuvanun ardından yaşadığı sakatlıklar nedeniyle sahalardan uzak kalmasına rağmen İlhan Mansız döndüğünde yine harikalar yaratmış 58 maçta attığı 36 golle ne kadar iyi bir futbolcu olduğunu ispatlamıştı.

Futbol kariyerini sonlandırdıktan sonra oyunculukla ve dansla ilgilenen İlhan Mansız, Survivor 2017'de sevenlerinin karşısına bir kez daha çıkacak. Beşiktaş'ın efsanesi, Survivor olmak için mücadele edecek.

Yorumlar | 0
üye profil