İK’ya yön verenler Secretcv HR Summit 2018’de buluştu

İK’ya yön verenler Secretcv HR Summit 2018’de buluştu
Yayınlanma Tarihi: 25.04.2018 21:52 | Değiştirme Tarihi: 25.04.2018 21:54

18 Nisan 2018 Çarşamba günü, Türkiye’nin önde gelen firmalarının üst düzey insan kaynakları yöneticileri bir araya geldi.

İş arayan adaylarla eleman arayan firmaları online ortamda bir araya getiren, Türkiye’nin en büyük insan kaynakları sitelerinden biri olan Secretcv.com’un düzenlediği Secretcv HR Summit’te “İK’nın Dijitalleşen Yüzü” birbirinden değerli konuşmacılar tarafından masaya yatırıldı. İşveren markası, İK’da sosyal medya, İç müşteriyle iletişim gibi konuların konuşulduğu  zirvede, teknolojinin ve sosyal medyanın sektöre olan etkileri değerlendirildi.

Zirvenin dikkat çeken konuşmacı ve panelleri ise şöyle;
Komedyen ve Yazar Kaan Sekban’ın tüm gün boyunca yaptığı sunumla ve öğleden sonra yaptığı Talk Show ile renklenen Secretcv HR Summit, Secretcv.com’un Genel Müdürü Okan Tütüncü’nün açılış konuşmasıyla başladı.

Akabinde “Dijitalleşen İK” paneliyle oturumlar başladı, Assessment Systems CEO'su Levent Sevinç’in moderatörlüğünü yapılan panelde QNB Finansbank İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Hakan Alp ve Deniz Akademi Grubu Genel Müdür Yardımcısı Yavuz Elkin konuşmacı olarak yer aldı. Panelistler aşağıdaki konu başlıkları çerçevesinde uygulama örneklerinden bahsettiler.

Haber ile ilgili metin girin!.

Panel sonrasında “CEO gözünden Dijitalleşen İK” konuşmasıyla Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet T. Nane, konuya yönetim gözünden bakarak CEO Gözünden dijitalleşen İK’yı nasıl destekleyebileceklerini ve Pegasus’taki örnekleri anlattı.

“Dijital Dünyaya Doğru CEO ve İK El Ele” oturumuyla da Atasun Optik Genel Müdürü Onur Köksal ve Atasun Optik İnsan Kaynakları Direktörü Deniz Bilgiç sunumlarıyla Dijitalleşen insan kaynakları süreçlerini aktardı.

İşveren markası, sosyal medya iletişimi ve iç iletişim çalışmalarını örnekleriyle dinlediğimiz “İşveren Markası ve İK'nın Dijitalleşen Yüzü” panelleri ise 2 farklı panelden oluştu. Sosyalik Medya Direktörü M. Oğuz Maden’in moderatörlüğünde yapılan panellerde birbirinden değerli firmalar, dijitalalleşme yolunda yaptıkları birebir uygulama örneklerini anlattı.

Panele katılan  konuşmacılar 1. Panelde; Organik Kimya İnsan Kaynakları Direktörü Asuman Yorulmaz, TV8 İnsan Kaynakları ve Organizasyonel Gelişim Direktörü Ayşin Altuniç Güven, Koton İnsan Kaynakları Direktörü Gökhan Orakçıoğlu ve Arçelik Yetenek Kazanımı ve Çalışan Deneyimi Müdürü İrep Kebelioğlu olurken;

2. Panelde Borusan Otomotiv Grubu İnsan Kaynakları Müdürü Didem Oral, BSH İnsan Kaynakları Müdürü İrem Ayken Uslu, Ekol Lojistik İnsan Kaynakları Müdürü Bilge Baykurt Özkes, Vaillant Group Türkiye Bireysel ve Organizasyonel Gelişim Müdürü Sevkan Bolu oldu.

Haber ile ilgili metin girin!.

Kaan Sekman talk show'u ile güldürdü
Komedyen / Yazar Kaan Sekban, 45 dakikalık Talk Show’unda plaza insanının dramını ve genel olarak insan kaynakları departmanının yaptıklarını anlatarak aslında katılımcıların kendi hayatlarına gülmelerini sağladı.

Haber ile ilgili metin girin!.

Metin Hara hem güldürdü hem ağlattı
Konuşamcı/Yazar Metin Hara’nın “Düşünce Gücünü Aktive etmek” oturumunda ise katılımcılar farklı uygulama örnekleriyle düşünce gücünü aktive etmeyi öğrenirken gerek güldüler gerekse de duygulanarak ağladılar.

Ayrıca Metin Hara da Kaan Sekban da fuaye alanında kitabını imzaladılar.

Haber ile ilgili metin girin!.

İK’nın Yıldızları Ödülleri sahiplerini buldu
Zirve’nin sonunda ise her yıl gerçekleştirilen İK’nın Yıldızları Ödül Töreni ile ödüller sahiplerini buldu.

İK’nı Yıldızları kategorisinde 74 firma ödül alırken, 4 farklı özel kategoride de 12 firma ödüllerini aldı.