İkinci el araç piyasasında sevindiren gelişme!

Merkez Bankası'nın (MB) faiz artırımı kararından sonra ikinci el araç alım satımında hareketlilik başladı. İşte detaylar... 

Yayınlanma Tarihi: 26.11.2020 10:01
Değiştirme Tarihi: 26.11.2020 10:01
İkinci el araç piyasasında sevindiren gelişme!

İkinci el otomobil piyasasında hareketliliğin başlaması, galericileri sevindirdi. Öte yandan esnaf, ikinci el fiyatlarındaki yükselişin de durduğunu belirtti. Galerici esnafından Fahri Karlık, "Merkez Bankası'nın faiz politikasıyla alakalı dövizdeki düşüş, ikinci el piyasasına yaradı. Araç fiyatları gerilemeye başladı. Fiyatların bu saatten sonra yükseleceğini kesinlikle düşünmüyorum. Şu an düşüş devam ediyor. Araç alacak olan arkadaşlar ellerini çabuk tutsunlar" diye konuştu. 

"FİYATLAR OTURMAYA BAŞLADI"

Esnaf Eray Bilir ise "Son 1-2 hafta itibarıyla fiyatlar biraz yerinde durdu. Araç fiyatları yerine oturmaya başladı. Bu da alıcıyı sevindiren bir haber. Biz esnaf için sevindirici bir durum. Çünkü artık kaça aldığımızı, kaça sattığımızı biliyoruz. Önceden rakamlar yerinde durmadığı için fiyat da verilemiyordu. Karaborsa düzen vardı araba piyasasında. Son 1-2 haftadır memnunuz. İnşallah bu memnuniyet, alıcı için de geçerli olur" dedi. 

Nurettin Top da "Satışlarımız güzel, herhangi bir problem sıkıntı yaşamıyoruz. İkinci el araçlarda fiyatlar yükselebileceği kadar yükseldi. Şu an stabil gidiyoruz. Bir yükselme gözlemlemiyorum şu an. Biraz düşme beklentisi var" açıklamasını yaptı. 

İkinci el otomobil almaya galeriye gelen Mehmet Tan (27) ise "Sürekli takip ediyorum araba fiyatlarını. Bu aralar fiyatlar durma noktasında hatta düşüş yaşanıyor. Koronavirüsten dolayı ben de özel şahsi otomobilim olsun, istedim. Araç bakıyorum. Fiyatlar gayet makul, düşüş yaşanmış" diye konuştu.

(DHA)