İki kulüp arasında Fernandao restleşmesi

Galatasaray cephesinin Brezilyalı golcünün transferinde Bursa'yı pek hesaba katmaması Yeşil-Beyazlı yönetimi harekete geçirdi.

Yayınlanma Tarihi: 05.02.2015 05:17
Değiştirme Tarihi: 05.02.2015 05:17
İki kulüp arasında Fernandao restleşmesi

Devre arasında bu transferi bitiremeyen Cim Bom, sezon sonu için kendinden emin davranmaya devam ediyor. Fernandao’nun Bursa’yı çok sevmesine rağmen Şampiyonlar Ligi’ne karşı koyamaması ve yıllık ücret olarak daha iyi bir teklif yapabilme avantajı Sarı-Kırmızılılar’ın elini güçlendiriyor.

Ödenmesi gereken: 4 Milyon Euro
Ara transfer dönemi sona erdiği için Fernandao adının artık manşetlerde daha az yer alacağını düşünenler fena halde yanılıyor! Bursaspor ile Galatasaray arasında Brezilyalı golcü için daha şimdiden müthiş bir yarış başladı. 31 Mayıs 2015’e kadar Atletico Paranaense’ye 4 milyon Euro (Yaklaşık 11 milyon TL) yatırması halinde Fernandao’nun bonservisinin yüzde 80’lik kısmını ele geçirecek olan Bursaspor’dan dün Başkan seviyesinde resmi bir açıklama geldi. Bursa TV’ye konuşan Başkan Bölükbaşı, Fernandao’nun bonservisini alacaklarını taraftara müjdeledi.

Timsah Arena'da 72 adet loca var
Bölükbaşı’nın bu sözlerinin ardından akla gelen ilk soru, “Bursa, büyük maddi sıkıntı yaşıyor. UEFA’dan ceza bile aldılar. Bu parayı nereden bulacaklar?” oldu. Yanıt çok geçmeden bulundu. Önümüzdeki sezon taşınacakları Timsah Arena’da loca satışlarına başlayan Yeşil-Beyazlı yönetim, buradan gelecek paranın önemli bölümünü Fernandao’ya yatırma kararı aldı. Timsah Arena’da 72 adet loca var ve fiyatları 150 bin ile 300 bin TL arasında değişiyor.

Galatasaray'da ücretler yüksek
Bursaspor, Paranaense’ye 4 milyon Euro’yu yatırırsa Cim Bom’un elinden bir şey gelmez gibi görünüyor ama Sarı-Kırmızılılar’ın yol haritası hazır. 27 yaşındaki golcünün Bursa’da mutlu olmasına rağmen Şampiyonlar Ligi’nde oynamayı çok istemesi Aslan’ın lehine. Bu hedefe ulaşmak için Fernandao’nun Cim Bom’u seçmesi gerek. Ayrıca yıllık ücrette de takımda rakamlar yüksek olduğu için Galatasaray’ın daha iyi bir teklif sunma şansı var. Bursa’nın takım içi dengeleri koruma adına limiti daha düşük.

Hamza Hamzaoğlu iddialı: Efsane olur
Bu iki hamleyle oyuncuyu kendi tarafına çekmeyi planlayan Sarı-Kırmızılılar, Bursaspor’un 4 milyon Euro’luk opsiyonu kullanmasını önlemeye çalışacak. Bursa opsiyonu kullanmazsa da Atletico ile anlaşma sağlanması kolaylaşacak. Her ne kadar Duygun Yarsuvat yönetimi, 23 Mayıs’ta veda edecek olsa da bu transferi ‘bitme’ noktasına getirmeyi hedefliyor. Çünkü Hamza hoca, Fernandao’nun Galatasaray formasıyla unutulmazlar arasına gireceğini düşünüyor..
İlgili Sayfalar: Playlist